Volkswagen'den flaş karar

Frankfurt Otomobil Fuarı ile dönüşümlü olarak gerçekleşen, dünyanın en önemli otomobil organizasyonlarından biri olan ve 1-11 Ekim 2020 tarihleri arasında kapılarını açacak Paris Otomobil Fuarı'na Alman üretici Volkswagen'den katılmama kararı çıktı. Bu kararın sebebi ise organizasyona katılım için harcanan milyon dolarlar...

Volkswagen'den flaş karar

Son bir kaç yıl içerisinde geleneksel otomobil fuarlarına markaların katılmama kararları, şovlarda ve sergilenen yeni modellerden daha çok damgasını vuruyor. Geçtiğimiz günlerde de daha yakın bir tarihte gerçekleşecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’na Lamborghini markası katılmayacağını duyurmuştu. Markaların bu tarz organizasyonlardan vazgeçmesi, alıştığımız fuarların sonunu getirecek gibi duruyor.

Dev grubun Paris Otomobil Fuarı’na katılmayacağı haberi, Fransız medyasından geldi. AutoActu’ya açıklama yapan markanın satış ve pazarlama biriminden yönetim kurulu üyesi Jurgen Stackmann, “Muhtemelen katılmayacağız, bu yıl bu organizasyonla alakalı bir çalışmamız yok.” açıklamasında bulundu.

Aynı yayın şirketi, Volkswagen’in 2018 yılındaki fuara da bu tarz organizasyonların yarattığı baskıdan kaçtığı için katılmayacağını ve markanın uluslararası fuarları sürekli olarak sorguladığını ve katılımın ne kadar önemli olduğunu tartıştığını belirtmişti. 2018 yılındaki Paris Otomobil Fuarı’na Volkswagen’in haricinde, “Bentley, Mini, Opel, Volvo, Alfa Romeo, Fiat, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Ford ve Jeep” markaları katılmamıştı.

Paris Otomobil Fuarı, Avrupa’nın en önemli fuarlarından biri olarak Frankfurt Otomobil Fuarı ile dönüşümlü olarak gerçekleştiriliyor. Almanya’da gerçekleşen fuarda Alman üreticiler şovun en önünde yer alırken, Paris’te gerçekleşen organizasyonda da Fransız üreticiler en yeni modellerini sergiliyorlar. Bu yıl Paris Otomobil Fuarı 1-11 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER