Norveç Prensesi alternatif tıp çalışmak için kraliyet görevlerini bıraktı

Norveç Prensesi Martha Louise, kraliyet görevlerinden istifa ettiğini duyurdu. Kraliyet Sarayı'nın açıklamasına göre Prenses Martha, Şaman nişanlısı ile birlikte alternatif tıp üzerine çalışmalar yürütecek.

DÜNYA 09.11.2022, 13:12
Norveç Prensesi alternatif tıp çalışmak için kraliyet görevlerini bıraktı

İngiltere Kraliyet Ailesi'ni arkalarında bırakıp ABD'ye yerleşen Harry-Meghan Markle çiftinin ardından, Norveç Kralı Harald V ile Kraliçe Sonja'nın tek kızları Prenses Martha Louise de kraliyet görevlerinden istifa etti.
Norveç Kraliyeti'nden yapılan açıklamada Prenses Martha'nın Şaman olan nişanlısı Durek Verrett ile birlikte alternatif tıp üzerine çalışmalar yapacağı belirtildi.
Hollywood gurusu olarak tanınan ve kendisini '6. nesil Şaman' olarak tanımlayan Durek Verrett'in 51 yaşındaki prenses ile ilişkisi, özellikle kaleme aldığı kitapta 'kanserin bir tercih olduğunu' ileri sürmesinin ardından gündeme oturmuştu.
'Ruh optimizatörü' isimli bir madalyonu internet sitesi üzerinden satışa çıkaran Verrett, söz konusu madalyonun koronavirüsü yenmekte kendisine yardımcı olduğunu da ileri sürüyor.
Eylül ayında yapılan bir anket çalışması, Norveç halkının yüzde 17'sinin kraliyet ailesine dair görüşlerinin daha negatif bir seyire düştüğünü ortaya çıkarmış, buna gerekçe olarak ise prensesin Şaman nişanlısı ile ilişkisi gösterilmişti.
Kraliyet Sarayı'ndan yapılan açıklamada, "Prenses kraliyet görevlerinden feragat ediyor ve artık kraliyet evini temsil etmeyecek" denilirken, Kral'ın talimatı doğrultusunda prensesin unvanını taşımaya devam edeceği belirtildi.

Yorumlar (0)