İsrail'den Gazze'deki hastaneye saldırı: En az 500 kişi hayatını kaybetti

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki El-Mamedani Hastanesine yönelik düzenlediği saldırıda en az 500 kişi hayatını kaybettiğini duyurdu.

DÜNYA 17.10.2023, 22:59
İsrail'den Gazze'deki hastaneye saldırı: En az 500 kişi hayatını kaybetti

İsrail güçleri, Gazze'de bir hastaneyi hedef aldı.

Gazze Sağlık Bakanlığı, saldırıda en az 500 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Ölenler arasında hastaların yanı sıra binaya sığınan yüzlerce kişinin de bulunduğu bildiriliyor.

El Cezire muhabiri Wael el-Dahduh olay yerinden verdiği bilgide “Tanık olduklarımız korkunç, dehşet verici. Çocukların, gençlerin, yaşlı erkek ve kadınların parçalanmış bedenlerini gördük. Bombalama hastanenin çevresinde değil, merkezinde gerçekleşti. Gördüklerimizin dehşetinden konuşamıyoruz. Çuvallara konulmuş et yığınları gördük.” dedi.ü

Saldırıya ilişkin İsrail ordusundan yapılan ilk açıklamada, "Hastane bombalamasına dair henüz detaylara sahip değiliz" denildi.

Hamas, hastane saldırısının savaş suçu olduğu yönünde açıklama yaptı.

ERDOĞAN: "GAZZE'DE YAŞANAN VE TARİHTE BENZERİ OLMAYAN BU VAHŞETİ DURDURMAK İÇİN TÜM İNSANLIĞI HAREKETE GEÇMEYE DAVET EDİYORUM"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 500 kişinin yaşamını yitirdiği İsrail'in Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesi'ne yönelik bombalı saldırısına ilişkin, "İçerisinde kadınların, çocukların, masum sivillerin olduğu bir hastaneyi vurmak, İsrail’in en temel insani değerlerden yoksun saldırılarının son örneğidir. Gazze’de yaşanan ve tarihte benzeri olmayan bu vahşeti durdurmak için tüm insanlığı harekete geçmeye davet ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 500 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan İsrail'in Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesi'ne yönelik bombalı saldırısına ilişkin bu akşam sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

"İçerisinde kadınların, çocukların, masum sivillerin olduğu bir hastaneyi vurmak, İsrail’in en temel insani değerlerden yoksun saldırılarının son örneğidir. Gazze’de yaşanan ve tarihte benzeri olmayan bu vahşeti durdurmak için tüm insanlığı harekete geçmeye davet ediyorum."

KEMAL KILIÇDAROĞLU: "İSRAİL, İNSANLIĞA KARŞI SUÇ İŞLEMİŞTİR. BUNUN ADI CİNAYETTİR, KATLİAMDIR. LANETLİYORUM"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İsrail'in 500 kişinin yaşamını yitirmesine yol açan Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesi'ne yönelik bombalı saldırısına ilişkin "Lafı eğip bükmeye hiç gerek yok. İsrail, insanlığa karşı suç işlemiştir. Bunun adı cinayettir, katliamdır. Lanetliyorum" açıklamasını yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu akşam sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla İsrail'in 500 kmişinin ölümüyle sonuçlanan Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesi'ne yönelik saldırısına tepki gösterdi. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun İsrail saldırısına yönelik yaptığı açıklama şöyle: 

"Lafı eğip bükmeye hiç gerek yok. İsrail, insanlığa karşı suç işlemiştir. Bunun adı cinayettir, katliamdır. Lanetliyorum!"

Yorumlar (0)