Corona'da ilk kabus! İlk kez ABD vatandaşı öldü

banner487

Yeni tip coronavirüsü kabusu devam ediyor. Dün virüste en ölümcü gün yaşandı. Gelen son dakika bilgisine göre de ilk kez bir ABD vatandaşı coronavirüsü nedeniyle yaşamını yitirdi.

DÜNYA 08.02.2020, 09:42
Corona'da ilk kabus!  İlk kez ABD vatandaşı öldü

Dün coronavirüsünün en ölümcül günüydü. Bir günde tam 86 can ölümcül yeni tip coronavirüsüne kurban verildi. İşte anlık olarak yaşanan tüm gelişmeler...

İLK KEZ ABD VATANDAŞI ÖLDÜ

Dünya genelinde 27 ülkeyi etkileyen virüste dün bir ilk de yaşandı. Virüsün sıfır noktası Wuhan'da yaşayan bir ABD vatandaşı da yaşamını yitirdi. Bu kayıp coronavirüsü nedeniyle ölen ilk ABD'li oldu.

Japonya Dışişleri Bakanlığı Wuhan'da tedavi olan 60 yaşındaki bir Japonya vatandaşının zatürreden yaşamını yitirdiğini açıkladı. ölümün virüs kaynaklı olup olmadığı tam olarak bilinmiyor. Eğer virüs kaynaklı ise bu vaka da ölen ilk Japonya vantandaşı olarak tarihe geçecek.

Virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 720'ye dünya genelinde enfekte olanların sayısı da 34 bin 400'e yükselmiş durumda. Virüsün hala tedavisi bulunabilmiş değil.

Binlerce insan, Japonya ve Hong Kong'a demirlemiş iki cruise gemisinde karantina altında bulunuyor. Japonya'daki Diamond Princess isimli cruise gemisinde virüs taramaları devam ederken gemideki toplam enfekte insan sayısı 64'e yükseldi.

ÇİN İDAM CEZASI VERECEK

Çin hükümeti virüsün kontrol edilmesi adına alınan önlemleri engelleyenlere ağır cezalar vereceğini duyurdu.

Kuralları ihlal edenler hızlı tutuklamalara, cezalara ve hatta ölüm cezasına maruz kalacaklar...

Yorumlar (0)