17 Şubat 2019, Pazar

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

Cate Blanchett 4 yıl aradan sonra aynı kıyafeti Cannes’da giydi

Cate Blanchett 4 yıl aradan sonra aynı kıyafeti Cannes’da giydi

Dünyaca ünlü oyuncu Cate Blanchett, her daim zarif duruşu, oyunculuğu ve güzelliğiyle ön planda olan bir isim. 71. Cannes Film Festivali’nin jüri başkanı olan Blanchett, etkinliğin açılış günü Armani Privee marka derin sırt dekolteli, dantel işlemeli siyah bir elbise giydi… Bu durum önceleri kimsenin dikkatini çekmedi lakin sosyal medya kullanıcılarının gözünden kaçmadı. Meğer Cate Blanchett aynı elbiseyi 2014 yılında Golden Globe töreninde de giymiş.

Cate Blanchett 2014 Golden Globe töreninde...

Cate Blanchett 2014 Golden Globe töreninde…

Aynı kıyafeti iki önemli etkinlikte giymesi önce Blanchett’ı ‘Vurdumduymaz’ yaptı. ‘Özenmemiş, hiç hazırlanmamış. Aynı kıyafeti giymiş’ diyenler oldu.
Fakat Cate Blanchett aynı kıyafeti 4 yıl sonra bilinçli olarak giymiş. Zira çevreye olan duyarlılığından dolayı ve modada sürdürülebilirliğe dikkat çekmek istemiş…

Cate Blanchett 2018 71. Cannes Film Festivali'nde...

Cate Blanchett 2018 71. Cannes Film Festivali’nde…

Ünlü oyuncu, konuyla ilgili bir de açıklamada bulunmuş: “Couture'dan tişörte, atık sahaları gereksizce atılan giyim eşyalarıyla dolu. Bugünün ikliminde böylesine güzel kıyafetlere değer verilmeyip tekrar giyilmemesi çok saçma ve yanlış.”

yukarı çık