banner642

Meteoroloji'den 20 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı

banner641

Adana, Antalya, Kahramanmaraş, Karaman, Mersin ve Osmaniye'de rüzgarın kuvvetli esmesi bekleniyor

Yurt Haberleri 26.12.2022, 10:28
Meteoroloji'den 20 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji, yurdun birçok yerinde fırtına, sağanak ve kar yağışı beklendiğini duyurdu. 17 il için sarı, 3 il için turuncu kodlu kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, güncel hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Buna göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu, Van, Hatay, Kahramanmaraş, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile Adana’nın kuzey kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kıyı kesimler, Marmara’nın doğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Şanlıurfa çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Sinop ve Hatay çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı, Malatya’nın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Yer yer pus ve sis görüleceği de tahmin ediliyor.

20 il için sarı ve turuncu kod uyarısı

Meteoroloji'den Adana, Adıyaman, Antalya, Bolu, Diyarbakır, Hatay, Mersin, Kastamonu, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Zonguldak, Karaman, Bartın, Karabük, Osmaniye ve Düzce için sarı; Gaziantep, Şanlıurfa ve Kilis için ise turuncu kodlu uyarı yapıldı.

Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Adana, Antalya, Kahramanmaraş, Karaman, Mersin ve Osmaniye'de ise kuvvetli esmesi bekleniyor. Ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekiyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.