Öykü Arin için kan vermeye koştular

Kan kanserinin özel bir türü ile mücadele eden 3.5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı için düzenlenen ‘Öykü Arin’e Umut Ol’ kampanyasına, Maltepelilerden büyük destek geldi. Etkinliğe katılan onlarca Maltepeli, Öykü ve diğer kan bekleyen diğer hastalar için kan bağışında bulundu.

Öykü Arin için kan vermeye koştular

Maltepe Belediyesi ve Türk Kızılayı işbirliğiyle Maltepe’de kan kanserinin özel bir türü ile mücadele eden 3.5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı için anlamlı bir etkinlik düzenlendi. Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde ilik nakli bekleyen Öykü Arin için düzenlenen ‘Öykü Arin’e Umut Ol’ isimli kan ve kök hücre bağışı etkinliğine, Maltepeliler büyük ilgi gösterdi. Oldukça yoğun bir katılımın gözlemlendiği etkinlikte vatandaşlar, Öykü Arin için kuyruğa girerek form doldurdu ve sonrasında yetkili doktordan onay alanlar kurulan sedyelere geçerek kan ve kök hücre bağışında bulundu. Kızılay ile birlikte farkındalık yaratmayı amaçlayan Maltepe Belediyesi’nin düzenlediği etkinliğe katılarak kan ve kök hücre bağışında bulunan vatandaşlardan gelen bağışlar, kan ve kök hücre bekleyen diğer hastalar için de umut olacak.

BAŞKAN KILIÇ’A TEŞEKKÜR

Etkinliğe katılarak bağışta bulunan vatandaşlar, Öykü Arin’in hikâyesini duyduklarında belediyenin de böyle bir etkinlikte bulunmasının anlamlı olacağını düşündüklerini ve etkinliğin haberini alır almaz kan vermeye koştuklarını söyledi. Katılımcılar duyarlılıklarından ötürü Belediye Başkanı Ali Kılıç başta olmak üzere tüm belediye çalışanlarına ve Türk Kızılayı’na da teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER