banner342

Mezitli'de Kadınların Özgüveni Tam

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın pozitif uygulamaları Mezitli’de yaşayan kadınların özgüvenini artırdı. Daha önce geri planda kalmayı tercih eden kadınlar şimdi erkeklerin yaptığı işlere de el atmaya başladı.

Mezitli'de Kadınların Özgüveni Tam

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın pozitif uygulamaları Mezitli’de yaşayan kadınların özgüvenini artırdı. Daha önce geri planda kalmayı tercih eden kadınlar şimdi erkeklerin yaptığı işlere de el atmaya başladı. Yenimahalle’de, "Kadından kahveci olmaz" sözlerine rağmen ailesinin işlettiği kahvede çalışmaya başlayan Ayten Ceylan, hem kendi mahallesinde hem de çevre mahallelerdeki kadınların bakış açısını değiştirdi. Ayten Ceylan, "Kadın isterse yapamayacağı iş yoktur. Ekmeğimi kazanmak adına ben kahvecilik yapıyorum, başka bir kadın da taksici olabilir. Ben bunu yapabiliyorsam, tüm kadınlarımız toplumun farklı alanlarında farklı işleri yapabilirler. Yeter ki istesinler" dedi.

 

BAŞKANIMIZIN PROJELERİ KADINLARI CESARETLENDİRDİ

Çevrede yaşayanların kısa sürede kendisine alıştığını ifade eden Ceylan, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın da kendisini ziyaret ederek sohbet ettiğini söyledi. Başkan Tarhan’ın pozitif yaklaşımı nedeniyle kadınların daha cesaretli olduğunu belirten Ceylan, “Daha önce bu tür şeylere soğuk bakan kadınların Kadın Üretici Pazarında satış yaparak ekonomik olarak güçlendiğini gördüm. Önceki yıllara göre daha çok kadın muhtar adayının çıkmasında Başkanımızın yaptıklarının büyük ilgisi olduğunu düşünüyorum. Kendisine kadınlar için yaptıkları nedeniyle teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

YAKIN ZAMANDA KADINLAR DAHA ÇOK ALANDA YER ALACAK

Kadınları farklı alanlarda daha çok görmeye başlamaktan mutlu olduğunun altını çizen Başkan Tarhan da, “Çalışma programımızı ekonomik özgürlüğünü kazanmış, ayakları üzerinde durabilen kadınlar üzerine kurduk. Özellikle erkeklerde görmeye daha çok alıştığımız işlerde kadınlarımızı görmek bizi mutlu ediyor. Biliyorum ki kadınlar fırsat buldukları anda çok daha başarılı işler çıkarabiliyorlar. İsterdim ki meclis sıralarında da böyle işçi, yada çiftçi bir kadını görebilelim. Siyaset arenasında daha aktif rol alsınlar istiyorum. Belediyemizde çalışanlarımızın büyük bölümü kadın. İdarecilerimizin yarısından fazlası kadın. Spor kulübümüzün, Kent Konseyimizin başkanı kadın. İnanıyorum ki siyasette de kadınlar daha fazla yer alacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER