27 Mayıs 2018, Pazar

HABERİN KALBİ / Halktan Yana - Gerçek Haber

İZMİR'İN ÜNİVERSİTELERİ TİLLERSON'I TÜRKİYE'DE İSTEMİYOR

İZMİR'İN ÜNİVERSİTELERİ TİLLERSON'I TÜRKİYE'DE İSTEMİYOR

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, Türkiye'ye ayak basınca, Türk gençliği kampüslerden "Katil Amerika Defol" diye haykırdı.  TGB İzmir İl Örgütü, İzmir'in kampüslerinde eş zamanlı olarak basın açıklamaları gerçekleştirdi. Bir gün öncesinden kampüsleri Tillerson'ın vampir dişleriyle tasvir edildiği afişlerle donatan TGB İzmir; Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Katip Çelebi Üniversitesi yemekhanelerinde gerçekleştirdikleri basın açıklamalarının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nda bulundu. Yüzlerce öğrencinin, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Zeytin Dalı Harekatı'nda geçtiğimiz günlerde verilen 12 şehit için İstiklal Marşı'nı tek yürek olarak okuması dikkat çekti.

"ABD ve piyonlarına karşı bir savaş veriyoruz"

TGB'liler, Ege Üniversitesi'nde Tıp Fakültesi 1 Nolu Yemekhane'de basın açıklaması gerçekleştirdi. Ege Üniversitesi Birim Örgüt Başkanı Aylin Kum, "Bildiğiniz üzere ülkemiz iki yıldır bir savaş veriyor. Bu savaş Türkiye'yi hedef alan ABD ve piyonlarına karşı verilmektedir. Kahraman Türk ordusu, 20 Ocak günü ülkemize ve bölgeye huzur getirecek olan Zeytin Dalı operasyonunu başlatmıştır. Bugün Mehmetçiğimiz Afrin'de kahramanca savaşıyor, terörü temizliyor, ülkemize huzur getiriyor" diyerek Türk askerine kurşun sıkanların ABD olduğunu belirtti.,

"Mehmetçiğin katillerini topraklarımızda istemiyoruz"

Katip Çelebi Birim Örgüt Başkanı Elfide Nur Atalay, yemekhanede gerçekleştirilen basın açıklamasında Tillerson'ın Türkiye'ye gelişiyle ilgili "Mehmetçik, Amerikan emperyalizmiyle savaşıyor. Sınırımızda bir vatan savaşı verirken ABD Dışişleri Bakanı Tillerson Türkiye'ye iş birliği için geliyor. Bizler, vatansever Türk gençliği olarak buradan ilan ediyoruz. Mehmetçiğin katili Amerika'nın bakanını topraklarımızda istemiyoruz!" dedi.

"Türk gençliği olarak Mehmetçiğimizin her zaman arkasındayız"

Dokuz Eylül Üniversitesi Birim Örgüt Başkanı Aslı Gizem Bülbül, "Buradan tam beş gün önce Afrin operasyonunda 11 şehidimizi toprağa verdik. Aybüke öğretmenlerimizin, Eren Bülbül kardeşlerimizin katillerini ülkemizde istemiyoruz ve kampüslerimizden         Amerika'ya sesleniyoruz. Türkiye'yi bölemeyeceksiniz. Türk Silahlı Kuvvetleri, cephede Amerikan destekli terör örgütlerine geçit vermezken, biz de Türk gençliği olarak kampüslerimizde Mehmetçiğimizin arkasında duracağımızı bir kez daha haykırıyoruz! Kahraman Mehmetçiğimiz, Zeytin Dalı Harekatı ile beraber Türkiye'nin birliğini ve bütünlüğünü savunuyor" diyerek basın açıklamasını sonlandırdı.

TGB'liler yemekhanelerde gerçekleştirilen basın açıklamalarının ardından kampüslerde "Katil Amerika'nın Katil Bakanı Türkiye'den Defol" yazısının yer aldığı bildirileri öğrencilere dağıttı.

 

 

Buse Gençtürk/TGB İzmir Basın Sorumlusu

05556699390

busegtr@gmail.com

 

 

 

yukarı çık