21 Mayıs 2018, Pazartesi

HABERİN KALBİ / Halktan Yana - Gerçek Haber

CHP'Lİ AYTUĞ ATICI'DAN ÖZGECAN ASLAN ANMA MESAJI

CHP'Lİ AYTUĞ ATICI'DAN ÖZGECAN ASLAN ANMA MESAJI

Güldünya’ların, Münevver’lerin hunharca öldürüldüğü bir ortamda Özgecan yaşam sevinci ile bir simge oldu topluma.

20 yaşında pırıl pırıl bir üniversite öğrencisi iken bir hiç uğruna vahşice katledilen Özgecan’ın çığlığını tüm Türkiye duydu.

Ama bu da yetmedi… Her akşam ana haber bültenlerinde, gazetelerin birinci sayfalarında kadın cinayetleri hep ön sıraları almaya devam etti.

Atatürk’ün kurduğu modern Cumhuriyet’te ön sıraları hep kadınlar aldı. Hem, cephede, hem cephe gerisinde yaptıkları ile bizleri bugüne kadar taşıdılar.

Tüm bu yaşananlara rağmen, AKP iktidarı ile birlikte kadının toplumdaki değeri her geçen gün azalmıştır. Sadece 2017 yılında 409 kadın cinayete kurban gitmiştir. 332 kadın ise cinsel şiddete uğramıştır. Sadece bir yıl öncesine ait bu rakamlar bile, AKP iktidarının kadına yönelik politikasını gözler önüne sermektedir.

Sosyal demokrasiyi ve kadınların hayatımızdaki yerini en önemli yere koyan Cumhuriyet Halk Partililer olarak, Özgecanlar ölmesin diye mücadelemizi var gücümüzle sürdürmeye devam edeceğiz. 2,5 yıl önce verdiğimiz ancak halen AKP tarafından gündeme alınmayan Özgecan Yasa teklifinin de takipçisi olacağız.

yukarı çık