CHP'li Bülbül:99 yıl önce Cumhuriyet’in kurulması için verilen mücadeleyi bugün ayakta tutmak için veriyoruz

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Vekil Haberleri 29.10.2022, 13:29 29.10.2022, 13:30
CHP'li Bülbül:99 yıl önce Cumhuriyet’in kurulması için verilen mücadeleyi bugün ayakta tutmak için veriyoruz

“99 yıl önce Cumhuriyet’in kurulması için verilen mücadeleyi bugün ayakta tutmak için veriyoruz” diyen CHP’li Bülbül şunları söyledi:

“99 yıl önce, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde kurulan Cumhuriyet, gücünü özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinden almaktadır. Bugün de aynı mücadeleyi Cumhuriyetimizi ayakta tutmak ve daha da güçlendirmek için veriyoruz. Demokratik, laik ve tam bağımsız Türkiye’nin hak, hukuk ve adaletle ayakta kalacağı bir gerçektir. Hukukun üstünlüğüne inanmış bizlerin, bugün verdiği “Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırma” mücadelesinin de meşru dayanağı budur. 

Ulu Önder’in, “Siyasi, askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsunlar ekonomik zaferlerle taçlandırılmazsa, kazanılan zaferler kalıcı olmaz” uyarısı yol haritası niteliğindedir. Ancak ülke ekonomimizin bugün içinde bulunduğu tablonun nedeni; üretmeyen, liyakatsiz, yandaşları koruyan ve dışa bağımlı ekonomi politika izlenilmesinin sonucudur. 

Ama unutulmamalıdır ki Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Milli Kurtuluş Savaşı’nı zaferle tamamlamış ve cumhuriyeti kurmuş olan ülkemiz, bugün de içinde bulunduğu zor koşulları ortadan kaldıracak birikime sahiptir.

Bu duygu ve inançla Türkiye Cumhuriyetimizin 99. yaşını kutluyorum. Cumhuriyeti'mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşı önderleri ve şehitlerini rahmetle anıyor, Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun.”

Yorumlar (0)