Ankaraspor - Nazillispor maçı hakkındaki şike iddiaları TBMM gündeminde!

CHP Zonguldak Milletvekili Eylem ERTUĞRUL, dün akşam TBMM Genel Kurulu'nda kürsüden yaptığı konuşmasında maça ilişkin şike iddialarını tekrar gündeme getirdi.

SPOR 09.05.2024, 12:06
Ankaraspor - Nazillispor maçı hakkındaki şike iddiaları TBMM gündeminde!

2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Zonguldak Kömürspor, kendi evinde galip gelmesine rağmen rakibinin berabere kalması sonucu bir alt lige düşmüştü. Bu konunun gündemden düşürülmemesi gerektiğine vurgu yapan CHP Zonguldak Milletvekili Eylem ERTUĞRUL, dün akşam TBMM Genel Kurulu'nda kürsüden yaptığı konuşmasında maça ilişkin şike iddialarını tekrar gündeme getirdi.

Kürsüdeki konuşmasında Zonguldak Milletvekili Eylem ERTUĞRUL şunları söyledi:

"Son zamanda ülke gündemine oturan bir diğer olay Zonguldak Kömürspor‘un küme düşmesine neden olan Ankaraspor - Nazillispor maçı. Bu maçta futbolcuların iki kaleye de atak yapmadığı, ceza sahası içine girmeden maçın bitirildiği görülüyor. Maç resmen Nazilli'nin ligde kalmasını garantileyip Zonguldak'ı küme düşürecek şekilde dizayn edilmiş, koca 90 dakikada her iki takımın da tek şutu olmadan 0-0 tamamlanmıştır. Şike iddiaları üzerine Türkiye Futbol Federasyonu harekete geçti. Dileriz, ders niteliğinde bir karar verirler. Bugün Zonguldak Kömürspor için konuşuyoruz ama bu tür olaylar göz ardı edildikçe Türk Futbolu olduğu yerde sayacak hatta daha da geriye gidecektir." ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (0)