Erdoğan'dan, AKP'li vekile ambulans uçak jesti!

Erdoğan, AKP Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik ile telefonda görüştü. Erdoğan, rahatsızlanan vekile 'Hava ambulansıyla seni Ankara'ya aldıralım' dedi. Yoğun bakımlar yüzde 100 doluyken vekil için özel uçak gönderilmesine tepki yağdı. O tepkilerden biri de CHP'li Tuncay Özkan'dan geldi... Özkan, "Böyle düzen olmaz olsun. Bu düzen değişecek" dedi.

Erdoğan'dan, AKP'li vekile ambulans uçak jesti!

AKP Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik rahatsızlandı. Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, sosyal medyada bir video yayımlayarak AKP’li Sabahat Özgürsoy Çelik için şifa diledi.

AKP’li Başkan İzzettin Yılmaz’ın yayımladığı videoda, AKP’li Sabahat Özgürsoy Çelik’in bir aracın içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la telefon görüşmesi yaptığı görüldü. Erdoğan’ın “Hava ambulansıyla seni inşallah Ankara’ya aldıralım, burada da şehir hastanesine yatıralım” dediği Çelik’in ise “Allah sizi başımızdan eksik etmesin” şeklinde yanıt verdiği duyuldu.

"BÖYLE DÜZEN OLMAZ OLSUN"

Bu telefon konuşmasına en sert tepkilerden biri CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milltevkili Tuncay Özkan'dan geldi. Özkan Twitter hesabından, "Hatay korona virüs vakalarının en yoğun görüldüğü illerden. Vatandaş test kuyruğunda saatlerce beklerken görüntüdeki ayrıcalıklı AKP Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik'e Erdoğan tarafından özel ambulans uçak gönderiliyor. Böyle düzen olmaz olsun. Bu düzen değişecek" paylaşımında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER