Fatih Altaylı, "Arınç ve Davutoğlu ile görüştü" iddialarına yanıt verdi

Gazeteci Altaylı: Sosyal medyadaki zırva teorilere karşı şunu söyleyeyim...

Fatih Altaylı, "Arınç ve Davutoğlu ile görüştü" iddialarına yanıt verdi

Gazeteci Fatih Altaylı, yeni parti kurma hazırlığında olduğu iddia edilen Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç ile bir araya geldiği iddialarıyla açıklama yaptı. Altaylı, "5 yıldır Ahmet Davutoğlu ile görüşmedim. Bülent Arınç ile de bir dava için bir araya geldim" dedi.

Gazeteci Gökhan Özbek, kişisel Twitter hesabından AKP'den ayrılarak yeni parti kurma hazırlığındaki Ahmet Davutoğlu'nun, TBMM Başkanlığı da yapan yakın zamanda Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine atanan Bülent Arınç ile bir araya geldiğini iddia etmişti. Özbek, "Bugün saat 14:30 sularında Gazeteci Fatih Altaylı, Bülent Arınç ve Ahmet Davutoğlu, İstanbul Esentepe’de bir avukatlık ofisinde buluştular. Görüşmeden saat 16:30’da Davutoğlu ayrılırken, saat 17:00’de Altaylı, 17:10’da Arınç çıktı" diye yazdı.

Altaylı: Böyle bir görüşme olmadı

İddialarla ilgili T24'ün sorularını yanıtlayan Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "Ahmet Davutoğlu ile 5 yıldır hiç görüşmedim. Dolayısıyla böyle üçlü bir görüşme olmadı. Yani yeni parti kurma hazırlığında değilim. Bülent Arınç ile de bir davada için bir araya geldik" dedi.

Altaylı, daha sonra sosyal medya hesabından da açıklama yaptı

Gazeteci Fatih Altaylı, Ahmet Davutoğlu ile görüşme yaptığına dair ortaya atılan iddialara tepki gösterdi. Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında ortaya atılan iddialara tepki gösteren Altaylı, görüşmeye ilişkin söylentileri zırvalık olarak nitelendirdi. Altaylı, "Sosyal medyadaki zırva teorilere karşı şunu söyleyeyim. Sayın Ahmet Davutoğlu nu 5 yıldır görmedim. Kendisi ile 5 yıldır telefonla bile konuşmadım" dedi.

Davutoğlu gün boyu ofisindeydi

Ancak Ahmet Davutoğlu’na yakın kaynaklar, söz konusu iddianın asılsız olduğunu eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sabah 10:30’dan itibaren çalışma ofisinden hiç ayrılmadığını belirttiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER