21 Mayıs 2018, Pazartesi

HABERİN KALBİ / Halktan Yana - Gerçek Haber

İKİ YAKA YARIM AŞK BURSA'DA RUMELİSİAD MERKEZİNDE GÖSTERİLECEK

İKİ YAKA YARIM AŞK BURSA'DA RUMELİSİAD MERKEZİNDE GÖSTERİLECEK

2Yaka_Fragman from Nurdan Tekeoglu on Vimeo.

Üçüncü kuşak mübadil olan Nurdan Tümbek Tekeoğlu'nun mübadillerin hayatlarından esinlenerek senaryosunu yazdığı ve ilk yönetmenlik deneyimini gerçekleştirdiği ve 54. Antalya Film Festivali ve 20.Randevu Istanbul Film Festivali seçkisine alınan ve 5.Antakya Film Festivali'nden Özel Jüri Ödülü alan, ayrıca 16. Uluslararası Dhaka Film Festivali ve 12.River Film Festivali finalisti "İki Yaka Yarım Aşk"12 Şubat akşamı saat 19:00'da Bursa Rumelisiad solunda  Bursa Rumelisiad desteğiyle 29 Ekim Mahallesi,Ümit Kaftancıoğlu Caddesi Rumeli Sokak No:3 Nilüfer adresindeki Rumelisiad gösterim salonunda Selda Alkor'un da katılımıyla Bursalı mübadillere gösterilecektir. 

Başrollerini Selda Alkor, Sezai Aydın, Deniz Doğa Tegün, Zafer Kayaokay, Aylin Kumbaracıoğlu, Yağmur Damcıoğlu, Selin Üşar ve İbrahim Raci Öksüz'ün paylaştığı film daha önce 5 Aralık'ta İstanbul Pera Müzesi'nde, 28 Aralık'ta İstanbul Cezayir'de, 28 Ocak'ta Kuşadası'nda,29 Ocak'ta İzmir'de, 30 Ocak'ta Barış Manço Kültür Merkezi'nde izleyicilerle buluştu.


Filme İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karaburun Belediyesi, Karaburun Kaymakamlığı, Rumelisiad, Ruyiad, Lozan Mübadilleri Derneği , İzmir Devlet Tiyatrosu destek verdiler. 

 

HABERE AİT RESİMLER

yukarı çık