Evladına kıyan vicdansız annenin ifadesi kan dondurdu

banner487

Çorum'da kale surundan düşen şizofreni hastası oğlu Ferdi A.'nın ölümüyle ilgili 'kasten öldürme' suçundan tutuklanan anne "Oğlum, orada da beni ölümle tehdit etti. Her şey bir anda oldu, tekme atıp aşağıya ittim" dediği öğrenildi.

GÜNÜN HABERLERİ 25.05.2021, 09:30
Evladına kıyan vicdansız annenin ifadesi kan dondurdu

Çorum'da kale surundan düşen şizofreni hastası oğlu Ferdi A.'ın (21) ölümüyle ilgili 'kasten öldürme' suçundan tutuklanan anne Meşhure A.'ın (44), "Oğlum, orada da beni ölümle tehdit etti. Her şey bir anda oldu, tekme atıp aşağıya ittim" dediği öğrenildi.

Olay, önceki öğle saatlerinde ilçedeki İskilip Kalesi'nde meydana geldi. Şizofreni hastası Ferdi A.'ın kaledeki surdan düştüğünü görenler, polise haber verdi. İhbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, yaklaşık 30 metre yükseklikten düşen Ferdi A.'ın hayatını kaybettiği belirlendi. Polis ekipleri, görgü tanıklarının ifadesine başvurdu.

Bu kişiler, olaydan kısa süre önce kale surunda Ferdi A.'a bir kadın tarafından tekme atıldığını gördüklerini öne sürdü. İddia üzerine çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen İskilip İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kadının Ferdi A.'ın annesi Meşhure A. olduğunu tespit etti.

Screenshot_1.png

Polis tarafından kale civarında gözaltına alınan anne Meşhure A., sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı. Otopsinin ardından Ferdi A.'ın cenazesi de, ilçede toprağa verildi.

POLİSE BAŞKA SAVCIYA BAŞKA İFADE

Polisteki sorgusunda, "Oğlumla birlikte kaleye çıktık, biraz gezinti yaptık. Bu sırada oğlum kayalıklarda çiçekleri toplamak istedi.

Ben 'düşersin' dememe rağmen kayalıkların ucuna kadar ilerledi. Sonra bir anda kayarak aşağıya düştü" dediği belirtilen anne Meşhure A.'ın, savcılık sorgusunda suçunu itiraf ettiği ortaya çıktı.

Meşhure A.'ın savcılık ifadesinde "Oğlum beni sürekli ölümle tehdit ediyordu. Kendisi şizofreni hastasıydı. Olayın olduğu gün birlikte kalede gezmeye çıktık, orada da beni ölümle tehdit etti.

Her şey bir anda oldu, tekme atıp aşağıya ittim. Sonra da oradan uzaklaştım, hiç kimseyi de aramadım. Sonra polisler geldi beni aldı" dediği öğrenildi.

Yorumlar (0)