AKP: Seçim beyannamemizde 146 tane büyük proje sunacağız

"İstanbul mitingimizi 'Cumhur İttifakı Mitingi' olarak planlamayı düşünüyoruz"

AKP: Seçim beyannamemizde 146 tane büyük proje sunacağız

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Seçim beyannamemizde 146 tane büyük proje sunacağız milletimize" dedi.

Ünal, Ankara Spor Salonu’nda basın toplantısı düzenledi.

Ünal, "İstanbul mitingimizi 'Cumhur İttifakı Mitingi' olarak planlamayı düşünüyoruz. Seçim beyannamemizde 146 tane büyük proje sunacağız milletimize" dedi.

AKP Aday Tanıtım Toplantısı'nın 24 Mayıs Perşembe günü saat 14.00'te yapılacağını açıklayan Ünal, şöyle devam etti:

"Çok farklı bir beyanname göreceksiniz. Bu seçimin en büyük vaadi yeni yönetim modeli. Sistem değişikliğiyle biz 24 Haziran'a gidiyoruz. 2007'de milletimizin 'Cumhurbaşkanını ben seçeceğim' kararıyla birlikte, 2014'te ilk kez halkımız kendi cumhurbaşkanını seçti. Şimdi de cumhurbaşkanlığı hükümet modeline geçiyoruz. Daha esnek, daha hızlı, keskin kuvvetler ayrılığına, güçlü meclis, güçlü hükümet esasına dayalı, yargının tarafsız ve bağımsızlığının daha pekiştirildiği bir Türkiye'ye 25 Haziran'da uyanacağız. Bu süreçte biz yeni seçim beyannamemizi, yeni hükümet modelinin her alanda hangi değişiklikleri getiriyor öncelikli olarak bunu anlattık. Ama burada kıymetli olan bir şey daha var, bugün bütün dünyada konuşulan bir belirsizlik ve bütün dünyada bugün yeni bir toplum biçiminin yeni ilişki biçimlerinin üretimde ortaya çıkan yeni niteliksel değişimlerin ortaya çıkardığı önümüzdeki 10-15 yıl içerisinde bütün dünyanın beklediği tıpkı yüzyıl önce yeni sınıfların, yeni toplum biçimlerinin ortaya çıkması gibi şimdi önümüzdeki 10 yılda da yeni bir toplum biçimi, yeni bir dijital dönüşüm çağına giriyoruz."

AKP'nin bu yeni toplum, yeni sanayi biçimine, yeni dijital dönüşüme dönük bir seçim beyannamesi hazırladığını dile getiren Ünal, "Önümüzdeki 10 yılda dünyanın beklediği bütün bu belirsizliğe net öngörüler, projeler ve önlemler getirdi. 16 yıldan beri AK Parti çok şey yaptı. Şimdi, yeni bir başlangıçla 'Yine yaparsa AK Parti yapar' diyerek yolumuza devam edeceğiz. Ana konseptimizi de 'vakit Türkiye vakti' olarak belirledik. İrade, erdem, cesaretle vakit Türkiye vakti. Birlik, bereket, bollukla vakit Türkiye vakti. Güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye. Yaparsa yine AK Parti yapar." diye konuştu.

BBP'den adaylar da toplantıya katılacak

Eğitimden sağlığa, ulaşımdan dış politikaya her alanda güçlü bir seçim beyannamesi açıklayacaklarını dile getiren Ünal, "Seçim beyannamemizde 146 büyük proje sunacağız." dedi.

BBP'den muvafakat alarak AK Parti listesinde aday gösterilen isimlerin de aday tanıtım toplantısına katılacaklarını belirten Ünal, MHP'den de bir temsilcinin toplantıda olacağını bildirdi.

Ünal, 146 büyük projeyi devam eden ve planlanan projeler şeklinde tasnif ettiklerini kaydetti.

3 ayrı kategoride seçim müziği

Ünal, 3 ayrı kategoride seçim müziklerinin hazırlandığını kaydederek "Cumhurbaşkanı adayımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği çerçevesinde hazırlanan müziklerimiz var. Mesela geçmişte 'Dombra' bunun en güzel örneğiydi. Şimdi yine Arslanbek çok güzel bir parça hazırladı. Yarın inşallah onu dinleyeceğiz. Türkiye'nin birliği, beraberliği ve Cumhurbaşkanımızın tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet mottosu altında oluşturduğu birlik beraberlik vurgusuna dönük müziklerimiz var. AK Parti'ye dönük müziklerimiz var." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2018, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER