GÜRSEL EROL'DAN TERÖR ÖRGÜTÜNE KARŞI NET TUTUM: ORTAK BİLDİRİYE İMZA ATIYORUM

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 12 askerimizin şehit edilmesinin ardından yazılı bir açıklama yaptı.

GÜNDEM 24.12.2023, 14:58
GÜRSEL EROL'DAN TERÖR ÖRGÜTÜNE KARŞI NET TUTUM: ORTAK BİLDİRİYE İMZA ATIYORUM

TBMM’de AK Parti, MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin imzaladığı bildiride PKK terör örgütünün saldırıları kınanmıştı.Bildiriye CHP ve DEM ise imza atmadı.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol,  "terörün bitirilmesi konusunda iktidarın getireceği her türlü somut adımlara destek vereceğini açıklarken, dün Meclis'teki ortak bildiriye  halkımızın beklentisini ve duygularını bilerek Elazığ Milletvekili olarak ben imza atıyorum." ifadelerini kullandı.

ORTAK BİLDİRİYİ ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ OLARAK İMZA ATIYORUM


İşte Gürsel Erol'un o açıklaması:
Terörle mücadelenin bir parti meselesi olmadığını devlet meselesi olduğunu her fırsatta gündeme getirdim. Ülkemizin üniter yapısını ve devletimizin varlığını korumak için gözünü kırpmadan şehit olmayı göze alan TSK personeli ana kuzularının şehit olmalarını siyasi propaganda haline getirmek asla doğru değildir.


40 yıllık teörrle mücadelemizin 22 yıllık sürecinde tek başına iktidar olan AKP iktidarında terör meselesi ne yazık ki yanlış politikalardan dolayı çözülememiş hatta bu mesele derinleşmiştir.


DSP,MHP, ANAP koalisyon hükümeti döneminde "PKK terör örgütünün başı" diye tanımlanan Abdullah Öcalan yakalanarak ülkemize getirilmiş ve yargılanmıştır. Bu sürecin sonunda teör sorunu ortadan kalkmaya yüz tutmuş, terör örgütü ise dağılma noktasına gelmiştir. Hal böyle iken bugün yeniden terör örgütünün elyem yapabilir hale gelmesinin nedenleri ciddiyetle düşünülmelidir.


AKP hükümeti terör örgütünü nasıl bitirecekse ihtiyaç duyduğu desteği bildiriye yalnızca imza atılmasını isteyerek değil; çözüm önerisini getirerek isteyeceği desteği açıklamalıdır.
Ocaklara ateş düşerken, analar babalar evlat acısı yaşarken, doğmamış çocuklar yetim kalırken siyaset yalnızca terör örgütünün bu eylemlerini kınayarak, acıları politik malzeme haline getirerek sonuç alamaz.
Bu gerçeklere rağmen mecliste ortak açıklanan bu bildiriye halkımızın beklentisini ve duygularını bilerek Elazığ Milletvekili olarak ben imza atıyorum.
Unutulmammalıdır ki ülke de devlet de hepimizin.
Gürsel Erol
CHP Elazığ Milletvekili

Yorumlar (0)