Sağlık Bakanı Koca'dan Buca'ya rekor sürede hastane sözü

banner598

İzmir’de yaşanan deprem felaketinin ardından kente gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, depremden sonra bir bölümü boşaltılan Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.

Yurt Haberleri 01.11.2020, 21:26
Sağlık Bakanı Koca'dan Buca'ya rekor sürede hastane sözü

Beraberindeki Ak Parti Buca İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu, İzmir Milletvekili Cemal Bekle ve diğer yetkililerle birlikte hastaneye gelen Bakan Koca, hastanenin yıkılarak aynı yerde tam teşekküllü bir hastane yapılması için talimat verdi. Ayrıca, aynı bölgede bulunan fotbol sahası içerisinde de, içinde tüm üniteleri bulunan tam donanımlı bir hastaneyi 2 buçuk ay gibi rekor bir sürede hizmete alacaklarını açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İzmir depreminin ardından yaraların hızla sarılması için elimizden gelen herşeyi yapıyoruz. Bu çerçevede Buca’daki hastanelerle ilgili olarak da gereken talimatlandırmalarımızı yaptık. İzmir’e ve Buca’ya hayırlı olsun” dedi.

Ak Parti Buca İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu ve Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Yekta Öncel'le görüşen Bakan Koca, Buca'ya tam donanımlı yeni bir hastane sözü vererek yanındaki Bakanlık bürokratlarına, KKTC'de yaptıkları hastanenin planları ve görsellerine benzer bir hastane planı üzerinde çalışılıp Buca'ya uyarlanması talimatı verdi.

Ak Parti İlçe Buca Başkanı Hakan Kalfaoğlu da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya duyarlılıkları için teşekkür ederek “2,5 ay içinde şu anki futbol sahamıza 300 yataklı içinde tüm üniteleri ve ameliyathaneleri olan tam teşekküllü bir hastane yapılacak. Bu arada eski hastanemiz yıkılacak. Yerine yapılacak olan hastane, 2021 yılı yatırım planı içine alınacak. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, tüm devlet ve hükümet yetkililerimize Bucalı hemşehrilerimiz adına çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?