Klasik otomobiller Uzunköprü'de, 'hız etabı'nı gerçekleştirecek

Klasik otomobiller Uzunköprü'de, 'hız etabı'nı gerçekleştirecek

Klasik otomobiller Uzunköprü'de, 'hız etabı'nı gerçekleştirecek

UZUNKÖPRÜ(Tekirdağ),(DHA)- ULUSLARARASI Meriç Rallisi'nin Türkiye ayağında klasik otomobiller, Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde 'hız etabını' gerçekleştirecek.

'Bir Nehir Üç Ülke' sloganı ile Balkan ülkeleri arasında Bulgaristan Plovdiv (Filibe) şehrinden Uluslararası Merçbaşlayacak olan ralli, Yunanistan Alexandrapolis (Dedeağaç) şehrinde çeşitli etkinlikler ile devam edecek. İpsala Sınır Kapısı'ndan giriş yaparak Uzunköprü'ye gelecek araçlar,  İnönü Caddesi üzerinde rallinin son etabı olan 'hız atabı'nı gerçekleştirecekler. Etap sonrası araçlar Cumhuriyet Meydanı'nda sergilenecek.

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan tarihi Uzunköprü üzerinden geçen araçlar Edirne'ye gidecek. Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, etkinliğe tüm Uzunköprü halkına davet etti. Becan, "Yıllardır gerçekleşen bu etkinliğe bu yıl yeniden belediyemiz olarak destek veriyoruz. Üç ülkede, üç şehirde gerçekleşen bu etkinliğin bağlarımızı güçlendirdiğini ve sosyal anlamda da bize değer kattığını eklemem gerekiyor. Klasik araba etkinliği Uzunköprü'de her yıl merakla beklenen bir etkinlik olarak karşımıza çıkıyor. Belediye ve diğer kurumların bu etkinliğe sahip çıkarak ilçemizin uluslararası alanda değer görmesini de bir şans olarak görüyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER