25 Mart 2019, Pazartesi

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

Kahramanmaraş'ta tekstil fabrikasında yangın çıktı

Kahramanmaraş'ta tekstil fabrikasında yangın çıktı

Yangın, akşam saatlerinde merkez Karacasu Mahallesi'ndeki Terziler Sitesi içerisinde yer alan bir tekstil fabrikasında meydana geldi. Fabrikadan dumanların yükseldiğini görenler hemen itfaiyeyi aradı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İş makinelerinin de kullanıldığı  çalışmalarda ekipleri alevleri kontrol altına almaya çalışıyor.

 

SÖNDÜRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Kahramanmaraş'ta tekstil fabrikasındaki yangının depo bölümünde çıktığı belirtildi. Çıkış nedeni henüz belirlenemezken, alevlere müdahale eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı ekiplere Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri de destek veriyor.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Kahramanmaraş'ta saat 21.00 sıralarında bir tekstil fabrikasının depo bölümünde başlayan yangın, itfaiye ekiplerinin 4 saatlik çalışması sonucu kontrol altına alındı. Depoda pamuk ve elyaf balyalarının bulunması nedeniyle yangını güçlükle kontrol altına alan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, soğutma çalışmaları sürdürüyor.

 

Ömer KOÇ/KAHRAMANMARAŞ, (DHA)

yukarı çık