25 Mart 2019, Pazartesi

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

İZMİR BOSNA SANCAK DERNEĞİ CUMHURİYET BAYRAMINI COŞKUYLA KUTLADI

İZMİR BOSNA SANCAK DERNEĞİ CUMHURİYET BAYRAMINI COŞKUYLA KUTLADI

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül tören sonunda şunları söyledi;

‘29 Ekim 1923'te Atatürk ve silah arkadaşları tarafından ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti'nin 95 yılını kutlarken, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz.

Bir Boşnak olarak yani Balkan kökenli birisi olarak Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de balkan kökenli olması bizleri çok daha fazla mutlu ediyor.

 

Cumhuriyetsiz bir toplum, yarınsız bir gündür. Şerefli bir yaşamın bedeli, her ne olursa olsun ödenir. Küçük oyunlar, küçük oyuncularındır. Onlar, okyanusta boğulmanın adabını bilemezler! Cumhuriyet erdemdir. Ülkemizin doğum gününü kutlamak, bu günü hakkınca yaşamak bize yakışandır, olması gerekendir…

Bizler Cumhuriyet’in bütün değerlerine sahip çıkacağız.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizler için söylediği şu sözleri söylemek istiyorum,

‘Muhacir diye küçümsenenler, tarihin yazdığı savaşlarda en geriye kalanlar, yani "Düşmanla sonuna kadar dövüşenler"  çekilen ordunun ri'cat hatlarını sağlamak için kendilerini feda edenler ve düşman karşısında kaçmak, çekilmek nedir bilmeyenlerdir. Muhacirler kaybedilmiş ülkelerimizin milli hatıralarıdır’. Dedi.

HABERE AİT RESİMLER

yukarı çık