Yenişehir Belediyesi Alanya Sokağı'nda çalışmalarına başladı

Yenişehir Belediyesi bölgedeki esnaflara ve vatandaşlara danışarak, projesini hazırladığı Alanya Sokağı ve çevresindeki sokaklarda yenileme çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de sık sık bölgeyi ziyaret ederek, yenileme projesi için vatandaşlarla görüş alışverişinde bulunuyor.

Yenişehir Belediyesi Alanya Sokağı'nda çalışmalarına başladı

Güvenevler Mahallesinde bulunan ve Alanya Sokağı olarak bilinen 1902 numaralı sokak ve çevresindeki diğer sokaklarda çalışmalarına başlayan Yenişehir Belediyesi, bölgeyi modern bir görünüme kavuşturacak. Yenişehir Belediyesinin çalışma yaptığı sokaklarda görsel kirlilik ve tehlike oluşturan enerji kablolarının yeraltına indirilmesi ve yağmur suyu hattının genişletilmesi çalışmaları tamamlandı.

1902 sokak araç trafiğine kapatılıyor

Yenişehir Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında Toroslar EDAŞ ve MESKİ bölgede uzun süredir çalışmalarına devam ediyor. Altyapısı tamamlanan sokaklarda Yenişehir Belediyesi ekipleri de kaldırım ve yol yapım çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Yaptığı anketle vatandaşlara; ağaçlandırma, dinlenme alanları, ışıklandırma, bina dış cephe boyaları, dükkân tentelerinin renkleri ve sokak düzenlemesi ile ilgili 8 farklı soru yönelten Yenişehir Belediyesi, 1902 numaralı sokağın kuzey-güney yönünü araç trafiğine kapatacak.

Vatandaşlar projenin son halini merakla bekliyor

Yenişehir Belediyesinin hazırladığı proje görüntüsünü gördüklerini ve bölgenin güzelleşeceğini söyleyen esnaf Ömer Kanşıray, “Yenişehir Belediyesine vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Proje görüntüsü ile sokağın yeni halini gördük eskisinden çok farklı ve çok güzel olacak. Bu bölge daha nezih ve daha güzel bir ortam haline gelecek. İnsanların artık burada keyifle vakit geçireceğine inanıyorum. Çok güzel bir ortam hazırlanıyor. Başkanımız Abdullah Özyiğit’e çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Bölge sakini Hacı Ali Çakmak ise “Yenişehir’de oturuyorum. Belediye Başkanımız Abdullah Özyiğit’in yapmış olduğu çalışmalar çok sevindirici. Çünkü mahallemizin görüntü güzelleşiyoruz ve değeri de artıyor. Burada çok hızlı bir şekilde çalışmalar başladı.” diyerek yapılan çalışmalardan memnun olduklarını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER