20 Ocak 2019, Pazar

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

YAŞAM VADİSİ’NDE RAMAZAN DUALAR İLE BAŞLADI

YAŞAM VADİSİ’NDE RAMAZAN DUALAR İLE BAŞLADI

Manevi duyguların en yoğun farkına varıldığı Ramazan ayının ilk günü Beylikdüzü Yaşam Vadisi sahnesinde dualarla karşılandı. Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Din Görevlisi Mustafa Demir eşliğinde İsrail’in Kudüs’teki saldırılarında hayatını kaybeden Filistinliler ve geçmişte şehit verdiğimiz kahramanlar için dualar edildi. Duaya vatandaşların yanı sıra Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve meclis üyeleri de katıldı. Duaya katılanlara lokum ikram edildiği gecede hep bir ağızdan birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verildi.

 

Ramazan boyunca etkinlikler devam edecek

 

Beylikdüzü Belediyesi’nin Yaşam Vadisi Sahnesi’nde ilk kez geçen sene gerçekleştirdiği Ramazan etkinlikleri, bu yıl da vatandaşlara dini sohbetler, çocuk ve yetişkin tiyatro oyunları, sanat ve halk müziği konserlerine kadar anlamlı bir içerik sunacak. Her akşam Saat: 20.30’da Trio TSM konseri ve Saat 21.00’da Çocuk Tiyatrosu ile başlayacak olan etkinlikler, Saat 21.30 itibariyle her gün farklı bir içerik ile devam edecek. Etkinlikler kapsamında 29 Mayıs Salı akşamı Saat 21.30’da Sunay Akın ve 3 Haziran Pazar günü ise Tuna Kiremitçi de sevenleri ile buluşacak. Yetişkin tiyatro oyunları ve eğlenceli orta oyunları gibi geleneksel öğelerle süslenecek olan Ramazan akşamları dolu dolu geçecek. Çocuklar için atölyelerin de olduğu alanda vatandaşlara ikramlar da olacak.

 

19 Mayıs ve Kadir Gecesi’nde on binler buluşacak

 

19 Mayıs’ta ise Müzisyen Kalben, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları için Yaşam Vadisi Sahnesi’nde özel bir konser verecek. 10 Haziran Pazar günü ise Kadir Gecesi nedeni ile on binlerce vatandaş Adnan Kahveci Mahallesi, Beylik Pazarı alanında 5.Geleneksel Hayırlı İftar Sofrası’nda bir araya gelecek.

 

HABERE AİT RESİMLER

BAYRAKLI
yukarı çık