UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİ PANDEMİ İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Uzunköprü Belediyesi tarafından Pazaryeri esnaflarına çöp poşeti dağıtıldı.

UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİ PANDEMİ İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Belediyemize bağlı ekiplerimiz tarafından ‘Daha Temiz bir Uzunköprü’ sloganı ile sürdürülen; çalışmalar kapsamında, pazar yerlerini daha temiz hale getirmek ve vatandaşın pazar yerlerinde sağlıklı bir şekilde alışverişini yapmasını sağlamak amacıyla pazarcı esnafına çöp poşeti dağıtımı sağlanıyor.

Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından dağıtılan çöp poşetleri pazarcı esnafını ve vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanırken; Pazartesi pazarından başlayan uygulamanın perşembe pazarında da sürdürelecek ve periyodik hale getirilecek.

Yapılan uygulama ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Özlem Becan: “Bu uygulama ile pazar yerlerimizde dağıtılan poşetleri kullanan esnafımız sebze ve meyvelerin satışı sırasında biriken çöpleri yere değil poşetlere atacak, ekiplerimiz tarafından torbalarda toplanan çöpler alınarak alanların temizliği de gerçekleştirilecek. Böylelikle hem halkımızın özellikle pandemi ile mücadele ettiğimiz bu günlerde çok daha hijyenik koşullarda ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlayacak hem de salgın riski ile mücadele den esnaflarımıza de faaliyetlerinde bir nebze olsun destek olmuş olacağız ” ifadelerini kullandı.

Pazarcı esnafı ve vatandaşlar ise uygulamadan memnun olduklarını belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER