Uzun Çarşıda Korona Virüs ile mücadele devam ediyor

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, şehir merkezinde sürdürülen dezenfeksiyon çalışmalarını yakından takip ediyor.

Uzun Çarşıda Korona Virüs ile mücadele devam ediyor

Korona virüsü Covid-19’un ülkemizde de görülmesinden itibaren kent merkezinde başlatılan tedbir çalışmaları hızla devam ediyor. Burdur Belediye başkanı Ali Orkun Ercengiz ise belediye personelinin şehir merkezinde sürdürdüğü dezenfekte çalışmalarını yakından takip ediyor. Burdur Belediyesi ekiplerince yapılan Uzun Çarşı dezenfeksiyon çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Ercengiz, Burdurlu vatandaşların ‘Evde Kal’ çağrısına özenle dikkat ettiklerini belirterek, Yukarı Pazar Esnafı’nındükkânlarını açmadıklarını kaydetti.  

Başkan Ercengiz, Virüse karşı en etkili mücadelenin gerekli tedbirler alınarak virüs salgının başlamaması olduğunu belirterek, “Bugün Uzun Çarşı’da dezenfeksiyon çalışması yapan arkadaşlarımız ile birlikteyiz. Burdur ‘Evinde Kal’ çağrısına kulak vermiş durumda.  Saat 10:00 olmasına rağmen esnafımız dükkan kepenklerini açmamış. Tabi önemli olan salgının başlamaması. Bunun için de bu kurala uyan çağrımıza kulak veren esnaf arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bizde bir taraftan belediyecilik hizmetlerimizi devam ettiriyoruz. Virüse karşı en etkili mücadelelerden birisi olan dezenfeksiyon çalışmalarını da aralıksız sürdürüyoruz.  İnşallah hasarsız, kayıpsız bu salgını atlatacağız.” Şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER