SOSYAL BELEDİYECİLİK:BURHANİYE BELEDİYESİ ZEYTİNLERİ ALTIN SUYU’NA DÖNÜŞTÜ

Burhaniye Belediyesi’nin ürettiği yeni dönem zeytinlerin ilk hasadı yapılarak zeytinyağına dönüştü. Yeni hasadın ilk tadımını da Başkan Deveciler yaptı.

YEREL 18.10.2022, 14:00
SOSYAL BELEDİYECİLİK:BURHANİYE BELEDİYESİ ZEYTİNLERİ ALTIN SUYU’NA DÖNÜŞTÜ

Balıkesir bölgesinin en iyi zeytinyağı üreticilerinin başında yer alan Burhaniye Belediyesine ait Bur-Bel Zeytin yeni sezonun ilk hasadını yaparak erken hasat soğuk sıkım filtre edilmemiş zeytinyağını satışa sundu.

Edremit Körfezinde en çok zeytin ağacına sahip Burhaniye Belediyesi, bu yıl yaklaşık 80 bin ağaçtan 3 bin adedini kendisi hasat etmeye başladı. Burhaniye Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’ne bağlı çalışan hasat emekçilerinin günlük kişi başı 100 kilo (1 çuval) ortalamasının üzerinde topladığı zeytinlerin ilk hasat ürünleri, işlenerek yağa dönüştürüldü.

Yapılan hasatta ortalama 100 bin kilo mahsul elde eden Bur-Bel Zeytin, bu hasattan yaklaşık 15 bin kilo soğuk sıkım yağ elde etmeyi planlıyor. TARİŞ tesislerinde el değmeden 23-25 derecede işlenerek dönüştürülen Bur-Bel- Zeytinyağları daha sonra Belediyenin kendi tesislerinde şişelenip, ambalajlanarak kendi markasıyla tüketiciyle buluşturuluyor.

Bölgenin zeytin üzerine ürün yelpazesini de genişleten Burhaniye Belediyesi’ne ait Bur-Bel zeytin sadece zeytinyağı değil zeytin sabunları da üreterek tüketiciye ulaştırmakta. https://www.burbelzeytin.com adresinden zeytinyağı ve sabun çeşitlerinin incelenerek satın alınabileceği siteden alınan ürünler ücretsiz olarak kargolanıyor.

Son yılların en kaliteli zeytinyağını üreten Bur-Bel Zeytin’in yeni hasat mahsulünden sıkılan zeytinyağını ilk tadan ise Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler oldu. Başkan Deveciler “Yeni mahsul yağımız laboratuvarda incelendi ve son yılların en kaliteli yağı olarak belirlendi. Hasat emekçilerimizin erken hasatla topladığı ürünlerimiz ilk etapta filtre edilmeden tüketiciyle buluşacak” dedi. Başkan Deveciler, her yıl olduğu gibi bu yılda kalitesi tescillenmiş yeni mahsul zeytinyağlarının satışlarının başladığını belirterek, Burhaniye Belediyesi adına hayırlı olmasını diledi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.