Sanatın kalbi Mamak’ta atacak

İzmir Marşı, Hoş Gelişler Ola, Sarı Saçlı Mavi Gözlü, Memleketim, Bugün Bayram, Onuncu Yıl Marşı ve 19 Mayıs Marşı gibi şarkı ve marşlarla Musiki Muallim Mektebi A Kapısı önünde konser veren Bando Takımına vatandaşların da ilgisi büyük oldu.

YEREL 17.05.2024, 10:59
Sanatın kalbi Mamak’ta atacak

Mamak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Kent Orkestrası Bando Takımını kurdu. Bando Takımı ilk konserini 19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Musiki Muallim Mektebi’nde verdi. Takım 19 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek meşaleli yürüyüşe de marşlarıyla eşlik edecek.

Sanatın kalbi Mamak’ta atacak

İzmir Marşı, Hoş Gelişler Ola, Sarı Saçlı Mavi Gözlü, Memleketim, Bugün Bayram, Onuncu Yıl Marşı ve 19 Mayıs Marşı gibi şarkı ve marşlarla Musiki Muallim Mektebi A Kapısı önünde konser veren Bando Takımına vatandaşların da ilgisi büyük oldu. Vatandaşlar, hep bir ağızdan şarkı ve marşlara eşlik etti. Bando Takımı’na teşekkür eden Mamak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Umut Özkan, Musiki Muallim Mektebi’nde hizmet veren kurslara vatandaşları davet etti. Musiki Muallim Mektebi Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği korolarının da hazır olduğunu belirten Özkan, “Kent Orkestrası Bando Takımımızı Mamak Belediye Başkanımız Veli Gündüz Şahin’in talimatlarıyla kurduk. Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Musiki Muallim Mektebi kurslarımız devam ediyor. Kent Orkestramız da yine yaz boyu Mamaklı hemşehrilerimizle buluşacak. Musiki Muallim Mektebimiz, sanatın, tiyatronun, edebiyatın da merkezi olacaktır” dedi.

Yorumlar (0)