ÖKÜZCÜOĞLU GAZATECİLER İLE BULUŞTU

CHP Alaşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Öküzcüoğlu,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Alaşehir'de basın faaliyeti yürüten,yerel basın mensupları ile bugün bir araya geldi.

ÖKÜZCÜOĞLU GAZATECİLER İLE BULUŞTU

CHP Alaşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Öküzcüoğlu,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Alaşehir'de basın faaliyeti yürüten,yerel basın mensupları ile bugün bir araya geldi.

 

Kahvaltılı sohbet toplantısında yerel basının ve sosyal medya haberciliğinin sorunları üzerine sohbet gerçekleştiren Öküzcüoğlu ve Gazateciler birçok konu üzerinde konuşma imkanı buldu.Dumlular Otel'de düzenlenen toplantıya Belediye Meclis Üyesi Adaylarıda  katıldı.

 

Burada Basın mensuplarına bir konuşma yapan Öküzcüoğlu ;

"İlk olarak şunu söylemek isterim ki, yerel basın mensupları olarak yaşadığınız sorunların farkındayım.

Benim gözümden yerel basın ne anlama geliyor bunu sizlerle paylaşarak başlamak istiyorum konuşmama.

Basın mensubu olarak mesleki sorumluluğunuz nedir ?

Halka doğruları aktarmak, halk için halk yararına yönetimleri denetlemek, halkın görüşünü dileklerini yönetime iletmek temel görevleriniz.

İşte bu sorumluluğu bağımsız bir şekilde yerine getirebilmenin temel koşulu da ekonomik özgürlüğünüzdür.

Ekonomik zorluklar ve çalışma şartlarının zorluğu bence en önemli iki sorununuz.

Ekonomik zorluklar nedeniyle tam anlamıyla ayakta kalmaya çalıştığınızı varlık mücadelesi verdiğinizi biliyorum. Ulusal basına sağlanan imkanların sizlere aktarılmaması, yeterli reklam ya da ilan alamıyor olmanız sizi en çok zorlayan faktörler.

 

Peki neler yapabiliriz?

Öncelikle bu sorunların aşılması noktasında sizlerin bu toplantıda vereceğiniz katkıları çok önemsiyorum.

Kendi fikirlerimi açıkladıktan sonra sizlerin fikir ve önerilerinizi duymak istiyorum.

Benim önerilerime gelince ;

Farklı ilçelerdeki yerel basın ile ortaklıklar yapılması size hem haber çeşitliliği hem de gelir anlamında fayda sağlayabilir.

Bu konuda Manisa Gazeteciler Cemiyeti ile iletişiminize katkıda bulunarak yapılabileceklere önayak olmaktan mutluluk duyarım.

Kendinizi geliştirebilmeniz için ilgili seminerlere katılmanız, vizyon ve ufkunuzu genişletecektir. Belediye olarak deneyimli gazetecileri ilçemizde misafir ederek sizlerin mesleki gelişiminize katkıda bulunmayı hedefliyorum.

Yeni iletişim teknolojilerini kullanabilme becerilerinizin  gazete tirajlarını olumlu etkileyeceğini de düşünüyorum. Yaşadığımız zaman diliminde sosyal medyanın önemini herkesin kabul ettiğini biliyoruz. Dünyadaki tüm yöneticiler sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanarak hem doğru haber akışını sağlıyor hem de gelişmelerin en hızlı şekilde duyurulmasına öncülük ediyor. Sizlerin de sosyal medyayı aktif ve doğru bir şekilde kullanıyor olmanız hem okuyucularınızla hem de yönetimle ilişkilerinizi düzenler. Ben de Belediyenin bu konuda  düzenlenecek ücretsiz eğitim çalışmalarında öncülük edeceğim.

Artık sözü size bırakıyor ve heyecanla görüş ve önerilerinizi bekliyorum…"

"Martın sonu bahar"dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER