Müjdeyi Başkan Esen duyurdu

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, belediyede çalışan işçilerin üniversitede okuyan her çocuğu için aylık 850 TL maddi destek sağlayacaklarını sosyal medya hesaplarından duyurdu.

YEREL 24.08.2022, 09:42
Müjdeyi Başkan Esen duyurdu

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuru ile belediye işçilerini sevindirdi. Belediyede çalışan işçilerin üniversitede okuyan her çocuğu için aylık 850 TL destek verme kararı aldıklarını belirten Başkan Esen, bu karar ile emekçinin yüzünü güldürdü. Yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde aldıkları müjdeli habere çok sevinen aileler, Esen’e teşekkür etti. Ailelerin, ekonomik zorluklar nedeniyle çocuklarının yemek, barınma vb. ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığını belirten Esen, “Bizim amacımız gençlerimizin eğitim hayatına bir nebze de olsa katkı sağlamak ve ailelerin yükünü hafifletmektir. Bu zorlu şartlarda yurttaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları görmezden gelemeyiz. Konyaaltı Belediyesi olarak gerek yurttaşlarımızın gerekse de çalışanlarımızın ‘gerçek’ ihtiyaçlarına çözüm bulmaya gayret gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

KYK ORANINDA ARTIŞ OLACAK

Belediye çalışanlarının üniversitede okuyan her çocuğu için aylık verecekleri 850 TL desteğin, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) yapacağı zam artışı oranına göre yükseleceğini belirten Başkan Esen, “Öğrencilerimize vereceğimiz 850 TL destek, KYK’nın yapacağı artışa oranla yükselecek. Yani bu rakam sabit kalmayacak. Her yıl yükselecek. Yapacağımız bu destek tamamen ‘faizsiz, geri ödemesiz’ bir desteklemedir. Çünkü biz gençlerimize yeni yükler yüklemek değil onların yükünü hafifletmek amacıyla destek veriyoruz” dedi. Başkan Esen, belediye çalışanlarını sevindiren duyuruyu sosyal medya hesaplarından şu şekilde yaptı; “Emekçilerimize Müjde, belediyemizde çalışan işçilerimizin üniversitede okuyan her çocuğu için aylık 850 TL destek verme kararı aldık. Bu zor günlerde mesai arkadaşlarımızın yanında olmaya ve üniversiteli gençlerimizi eğitim yolunda desteklemeye devam edeceğiz”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?