Marmaris'te Kısa Film Coşkusu Başlıyor

Ekim ayı, bu yıl 6.sı düzenlenen Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali ile başlıyor. “Bu Festival Marmaris’in, Marmaris Hepimizin” sloganıyla 1-4 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivale başvuran 553 film arasından 42’si finale kaldı. Finalist filmlerin gösterimleri pandemi önlemleri nedeniyle bu yıl Amfitiyatro’da gerçekleştirilecek.

Marmaris'te Kısa Film Coşkusu Başlıyor

Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali, yarın başlıyor. 1 – 4 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenecek festivalde bu yıl pandemi nedeniyle, söyleşiler, imza günleri, açılış töreni, gala gibi etkinlikler düzenlenemeyecek. Film gösterimleriyse 3 gün boyunca tek noktada; Marmaris Amfitiyatro’da yapılacak. Geçtiğimiz yıllara oranla başvuru sayısının artarak 553’e ulaştığı festivalde ön jüri, 30 dakikayı aşmayan ulusal yarışmada; kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon olmak üzere dört ayrı dalda değerlendirme yaptı. Ulusal liseler arası yarışma bölümünde ise her yıl olduğu gibi tek kategoride değerlendirme yapıldı. Toplamda 42 film finale yükseldi.

GÖSTERİMLER AMFİRTİYATRO’DA

Finale kalan filmlerin ücretsiz gösterimleri 1-2 ve 3 Ekim tarihlerinde saat 19.30-24.00 arasında Marmaris Amfi Tiyatro’da yapılacak. Festivalin Ödül Töreni ise 4 Ekim Pazar günü, saat 20.30’da yine Amfitiyatro’nun ev sahipliğinde yapılacak. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Hollanda özel gösteriminde 7 kısa film sanatseverler buluşacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER