banner342

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'den 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'in 24 Kasım Öğretmenler Günü için bir mesaj yayınladı.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'den 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Başkan Esen'in o mesajı:

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yaydığı ışık doğrultusunda, geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Bu yıl salgın hastalık nedeniyle 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü buruk kutluyoruz. Eminim sizler de öğrencilerinize sarılamadığınız için buruksunuz. Yakın zamanda bu olumsuz günlerin son bulmasını, öğretmen ve öğrencilerin iç içe olduğu eğitim döneminin yeniden başlamasını çok arzuluyoruz.

Öğretmenler, toplumumuzun kanaat önderleridir. Sizlerin yetiştireceği nesiller, ülkenin hangi yöne gideceğini belirleyecektir. Aydın bir gelecek için sizin yayacağınız ışık çok ama çok önemlidir. Aydınlattığınız yolda hak, hukuk, adalet ve demokrasi anlayışı hiç eksik olmasın.

Sevgili öğretmenlerim, her ne koşulda olursa olsun öğrencilerinizin hiçbirini ayırt etmeden evladınız gibi gördünüz ve birikimlerinizi onlarla paylaştınız. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Cumhuriyet sizden; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.” Sizin önderliğinizde yetişen aydınlık dolu nesiller bugün ülkemizin birer doktoru, öğretmeni, mimarı, mühendisi ve aydın yüzü oldular. Yetiştirdiğiniz nesiller ülkemizin geleceğini oluşturdu ve oluşturmaya devam edecek. Sizlere ne kadar teşekkür etsek ve saygı duysak azdır.

Bütün öğretmenlerimize saygı ve sevgilerimi iletiyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER