Konak Kent Konseyi Başkanı Hamit Mumcu: Biz olduğumuz sürece kentte ekolojik yıkıma, talana karşı dayanışma ve direniş devam edecek

Konak Kent Konseyinin; Konak Belediyesi, TMMOB, Tabipler Odası, İzmir Barosu ve Bileşenlerimiz ile birlikte Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde düzenlediği Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında saat 14.00’da başlayan açık kürsü bilgilendirme ve farkındalık masasının ardından saat 18.00’da yapılan basın açıklamasında konuşan TMMOB il Koordinasyon Kurulu Dönem Sözcüsü Aykut Akdemir talan ve yıkım nerede varsa bu talana ve yıkıma karşı Emek ve Demokrasi güçleri ile birlikte olacaklarını ifade etti.

YEREL 08.06.2021, 14:40 08.06.2021, 14:45
Konak Kent Konseyi Başkanı Hamit Mumcu: Biz olduğumuz sürece kentte ekolojik yıkıma, talana karşı dayanışma ve direniş devam edecek

Basın açıklamasını okuyan Konak Kent Konseyi Başkanı Hamit Mumcu; Çevre mücadelesinin aynı zamanda bir yaşam mücadelesi, hak mücadelesi, emek mücadelesi, adalet mücadelesi, demokrasi mücadelesi olduğunu biliyoruz. Bu mücadele içerisinde bilim, mühendislik ve planlama ışığında kamu ve halkın yararına, kentimizde, ülkemizin her köşesinde Aliağa’dan, İkizdere’ye varız, var olacağız.

İzmir Halkı Anayasal hakkını; sağlıklı yaşam hakkını, yaşam alanlarını, havasını, suyunu, toprağını korumak için mücadele ediyor. Doğadan ve yaşamdan yana bu mücadeleyi destekliyor, mücadelemizin ülkemize örnek olması umuduyla Bu Kentte Ekolojik Yıkıma Karşı Dayanışma Var ve devam edecek diyerek sözlerini bitirdi.

Yorumlar (0)