Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı Bedri Serter muhtarlarla buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı Bedri Serter, iddialı projeleri ile Karabağlar adayları arasında öne çıkarken, sürdürdüğü temaslar ile topluma dokunmaya devam ediyor. Son olarak Karabağlar’da yer alan 58 mahalle muhtarından 54’ünün katıldığı toplantıda muhtarlarla buluşan Bedri Serter, “Tüm mahalle muhtarları belediye başkan yardımcısı olacak, bulunduğu mahallenin başkanı olacak” dedi.

YEREL 29.12.2023, 11:04
Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı Bedri Serter muhtarlarla buluştu

Akevler’de yapılan Muhtarlar Buluşması’nda kendisini anlatan Bedri Serter, doğma büyüme İzmirli olduğunu, 40 yıldır Karabağlar’da ekmeğini kazandığını vurgulayarak Karabağlar’ın sorunlarını en iyi bilen kişilerden biri olduğunu söyledi. Mahalle muhtarlarının da halkın temsilcisi olduğunu ve seçilerek o göreve geldiğini söyleyen Serter, “Bu sebeple tüm muhtarlarımla beraber Karabağlar’ı yöneteceğiz, tüm mahallelerimizin sorunlarını hep beraber çözeceğiz. Her bir muhtar kendini Belediye Başkan Yardımcısı olarak kabul etsin, çalışmaya, problemleri çözmeye, Karabağları marka bir kent yapmaya geliyoruz” dedi.

Her muhtardan 3 öneri

Her mahalle muhtarından kendisine 3 öneri, talep isteyen Serter, “Muhtarlardan gelen talepleri, öneri ve şikayetleri derleyerek seçildiğim takdirde tüm bu önerileri muhtarlarla değerlendirerek hayata geçireceğiz” dedi. Karabağlar’ın bilinirlilik sorunu olduğunu ve Karabağlar’ı sadece İzmir’de değil Türkiye’de de bilinen bir ilçe yapmaya aday olduğunu söyleyen Serter, “Bunun yolu da burayı bir mobilya kenti yapmaktan geçiyor. 120 bin kişi mobilya atölyelerinde, tesislerinde çalışıyor. Bu değeri düzenleyerek, rehabilite ederek dört dörtlük bir mobilya kenti inşa etmek zorundayız” dedi.

Serter: “Sığınak evimiz olsun”

Kentsel dönüşümün Karabağlar’ın en acil konularının başında geldiğinin altını çizen Serter, “Bu konuda ciddi bir problem var. Ruhsatsız katlar çıkılmış, tek katın üzerine 3 kat daha binmiş. Ruhsatı yok, projesi yok, güvenli de değil. Zamanında yapılmış hataların, göz yummaların ceremesini şimdi hepimiz çekiyoruz. Ortada bir deprem gerçeği var, sığınak, toplanma alanı elbet önemli ancak önce evlerimiz sığınak olmalı, üstümüzdeki çatı, etrafımızdaki duvar sığınak kadar sağlam olmalı ki huzur içinde evlerimizde uyuyabilelim. Bunun yolu da vatandaşlarımızı muhtarlarımızla beraber ikna ederek kentsel dönüşümü her mahallemize sokmaktan geçiyor” diye konuştu.

Serter: “Kentsel dönüşüm sokağı yaratabiliriz”

Gerekirse örnek bir kentsel dönüşüm sokağı da yaratabileceklerini söyleyen Serter, “Bizim insanımız görerek, dokunarak bazı şeylere inanıyor, ikna oluyor. Uygun sokağı bularak, muhtarlarımızla oradaki mülk sahiplerini ikna ederek örnek bir sokak da yaratabiliriz. Tüm vatandaşlarımız bu sokaktaki yaşamı inceleyerek, görerek kentsel dönüşüme motive edilebilir” dedi.

Muhtarlarla çalıştay geliyor

Bu süreçte kimseyle kavga etmeden, bir ortak akılla Karabağlar’ı odağa koyarak çalışacaklarını ifade eden Serter, “Görüşümüzü engelleyen, nefes almamızı zorlaştıran, kirlenmiş olan camı kırarak değil silerek önümüzü açacağız, buna talibiz” diye konuştu. Mahalle muhtarlarının fikir ve görüşlerini de dinleyen Serter, göreve geldiği takdirde muhtarlar buluşmasını her yıl yapılan bir çalıştaya dönüştüreceğini de vurguladı.

Yorumlar (0)