Elvin Sönmez Güler İzmir Büyükşehir’de CHP Grup sözcüsü oldu

Elvin Sönmez Güler, yerel seçimlerde Karabağlar Belediye Başkanı olan Helil Kınay’ın başkan yardımcısı olmasından sonra aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP Grup sözcülüğü görevini de üstlendi.

YEREL 19.04.2024, 10:57
Elvin Sönmez Güler İzmir Büyükşehir’de CHP Grup sözcüsü oldu

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD), kuruluş amaçları doğrultusunda iş yaşamında, kamuda, Oda, birlik, borsalarda ve de siyasette kadının güçlendirilmesi için çalışırken, üyeleri de önemli noktalarda topluma hizmet sunmaya devam ediyor. Son olarak EGİKAD Yönetim Kurulu üyesi olan Elvin Sönmez Güler, yerel seçimlerde Karabağlar Belediye Başkanı olan Helil Kınay’ın başkan yardımcısı olmasından sonra aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP Grup sözcülüğü görevini de üstlendi.

“Mücadeleci kadınların arkasında durmaya devam edeceğiz”

Yönetim Kurulu Üyeleri Elvin Sönmez Güler’in Karabağlar Belediye Başkan Yardımcılığı ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü olmasını değerlendiren EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şahika Aşkıner, “Dernek olarak misyonumuz kadının toplumun her alanında güçlenmesidir. Hayatta belli eşikleri aşabilmiş kadınların, bunu farklı nedenlerle başaramamış kadınlara el vermesi, onları cesaretlendirmesi çok önemli ve değerlidir. İzmir ve Ege Bölgesi son seçimlerde de görüldüğü gibi kadının siyasetteki gücüne yine önderlik etmiştir. Bu bilinçle, son Belediye seçimlerinde büyük bir azimle siyasette kadın gücünü temsil eden Yönetim kurulu üyemiz Elvin Sönmez Güler de iş yaşamındaki başarısının yanında meslek odalarındaki faaliyetleri ile fark yaratan, toplum için emek veren bir kadın olarak son yerel seçimlerde siyasete de giriş yapmış oldu. Bir EGİKAD üyesi olarak kendisini bu büyük başarısından dolayı kutluyor, kendisine hem Karabağlar’da hem de Büyükşehir’deki yeni görevinde başarılar diliyoruz. EGİKAD olarak kendisini desteklemeye, şehrimizde bu yola baş koymuş tüm mücadeleci kadınların arkasında güçlü bir şekilde durmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Elvin Sönmez Güler kimdir?

1978 İzmir doğumlu olan Elvin Sönmez Güler, EÜ Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü'nden 2000 yılında mezun oldu. Güler, EÜ Fen Bilimleri Enstitüsü'nde aynı yıl başladığı yüksek lisans eğitiminin bir kısmını İngiltere'de sürdürdükten sonra 2005'te programı tamamladı. Güler, 2004-2024 yılları arasında TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İzmir Şube Yönetim Kurullarında görev aldı; 2020-2024 yılları arasında şube başkanlığı görevini yürüttü. 2018-2022 yılları arasında İzmir Ticaret Odası Süs Bitkileri, Peyzaj ve Ev Hayvanları Grubu Komite Başkanlığı görevini yürüten ve halen komite üyeliği devam eden Güler, aynı zamanda Ege iş Kadınları Derneği (EGİKAD) yönetim kurulu üyesi.

Yorumlar (0)