Çiğli Belediyesi’nde yeni yıl kutlaması

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, şantiye ve idari hizmet binasında görev yapan personelin yeni yılını kutladı, 2020 yılına dair iyi niyet temennilerini iletti.

Çiğli Belediyesi’nde yeni yıl kutlaması

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, yeni yıl kutlamasına önce şantiye binasında görevli personelle başladı.  Başkan yardımcılarıyla birlikte şantiyeye giderek şantiye lokalinde işçilere seslenen Başkan Gümrükçü şöyle konuştu: “Çiğli halkı bize yetki verdi, biz de buna layık olmak için çalışıyoruz. 2019 fena değildi ancak 2020 her anlamda daha iyi bir yıl olacak. Ayakları yere basan, ekibiyle kadrosuyla, mali olarak güçlenmiş bir belediye olacağız. 2020 bizim için öncelikle ekonomik olarak büyüyen bir Çiğli Belediyesi anlamına geliyor. Geçtiğimiz yıl 167 milyon bütçemiz vardı. Biz bunu 2020 yılı için 20 milyon daha artırdık. Hedefimiz 200 milyonu geçmek. Hem personeline rahatça ödeme yapabilen bir belediye olacağız hem de, vatandaşa kaliteli hizmet götüreceğiz.  Parayı doğru harcamak, giderleri azaltmak, pazarlık yapmak, ayağımızı yorganına göre uzatmak durumundayız. Artırdığımızı sokağa, vatandaşımıza hizmet olarak vermek zorundayız. Kendi öz kaynaklarımızı geliştiren bir belediye olmalıyız. Yani kendi içinde üretebilen bir belediye olacağız. Belediyemizi konteyner ve kilit parke üretimi gibi temel üretim kalemlerini kendisinin ürettiği bir yapıya kavuşturacağız. Hem tasarruf olacak hem de yatırım yapmış olacağız. Kısacası, üreten, ekonomisini büyüten ve işçisiyle, halkıyla kucaklaşan bir belediye olacağız. Tüm emekçi işçi arkadaşlarıma hem teşekkür ediyorum, hem de yeni yıllarını kutluyorum.”

İdari binada kutlama

Şantiye binasında tüm işçilerin yeni yılın tek tek kutlayan Başkan Utku Gümrükçü daha sonra belediye idari binasına geçti. Başkan Gümrükçü, Fakir Baykurt Salonu’nda tüm birimlerde görev yapan personelle bir araya geldi ve sözlerine teşekkür ederek başladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER