CHP'li gençler Çanakkale'de

Andız, “Milli değerlerimize dokundurtmayız, kirletilmesine izin vermeyiz”

CHP'li gençler Çanakkale'de

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Gençlik Örgütü Çanakkale’ye gitti. 23 Mart Cuma akşamı Perşembe Pazarı Alanından 150 genç ile Çanakkale’ye giden CHP Kocaeli Gençlik Örgütü Çanakkale Savaş Alanları ve Çanakkale Şehitlik Abidesini gezdi.

 

MANEVİ İKLİMİ YAŞADILAR

18 Mart Pazar günü Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümünde İzmit Seka Park da Çanakkale Şehitleri için üzüm hoşafı ve Türk Bayrağı dağıtan CHP Kocaeli Gençlik Örgütü, 23 Mart Cuma akşamı ise Çanakkale’ye gitti. 150 genç ile Çanakkale’ye giden CHP Kocaeli Gençlik Örgütü rehber eşliğinde Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda bulunan Seyit Onbaşı (Mecidiye Tabyası), Şahindere Şehitliği, Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş (Ertuğrul Koyu), 57. Alay  ve son olarak Conkbayırı’nı ziyaret ettiler. O tarihin yaşandığı topraklarda manevi iklimi yaşadılar. Ardından feribot ile Çanakkale Merkeze geçen CHP’li gençleri burada Çanakkale Gençlik Kolları İl Başkanı Şafak Yılmaz ve yönetimi karşıladı.

 

ANDIZ’A SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ

23 Mart akşamı yola çıkan CHP’li gençler 24 Mart’ta doğum günü olan CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız’a da sürpriz doğum günü yaptılar. Yola çıktıktan sonra ilk mola yerinde Andız’ın doğum gününü kutlayan CHP’li gençler, pasta kesip “en büyük başkan bizim başkan” “iyi ki doğdun Emre başkan” şeklinde sloganlar attılar. Sürpriz karşısında şaşıran ve oldukça duygulanan CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, teşekkür edip hep birlikte daha güzel günlerimiz olsun dedi.

 

YOĞUN KATILIM

CHP Kocaeli Gençlik Kolları Emre Andız ve İl Yönetimi tarafından organize edilen Çanakkale etkinliğine CHP Gençlik Kolları MYK üyesi Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Orhan, İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehdi Kaan Günan ve yönetimi, Gebze Gençlik Kolları İlçe Başkanı Savaş Gayretli ve yönetimi, Başiskele Gençlik Kolları İlçe Başkanı Levent Soycan ve yönetimi, Kandıra Gençlik Kolları İlçe Başkanı Oğuzhan Uçar ve yönetimi, Gölcük Gençlik Kolları İlçe Başkanı Güney Yılmaz ve yönetimi, Körfez Gençlik Kolları İlçe Başkanı Tolga Papakçı ve yönetimi, İzmit İlçe Lise Komisyonu ve çok sayıda partili genç katıldı.

 

İSTİKLAL MARŞIMIZ BAĞIMSIZLIĞIN SİMGESİDİR

Bundan tam 103 yıl önce bizlere bu toprakları bırakmak için hiç tereddütsüz canlarını feda eden aziz şehitlerimizin huzurunda olmanın onurunu yaşıyoruz diyen CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, Şehitler Abidesi önünde bir açıklama yaptı. Andız açıklamasında; “ Bir yanda terörle mücadele eden şanlı Türk askeri, bir yanda hayat pahalılığına karşı yaşam mücadelesi veren aziz milletimiz, bir yanda da nifak tohumları ekmek isteyen dahilde ve hariçte milli değerlere hücum eden ne idüğü belirsiz bir güruh. Ve orta yerde bağımsızlığımızın simgesi İstiklal Marşımız. Bizler bu vatanın hangi şartlarda kurtarıldığını, hangi şartlarda bu devletin kurulduğunun farkında olan bir kuşağız. Milli bütünlüğün her şeyin üstünde olduğunun bilincindeyiz. Dolayısıyla milletimizin ortak değerlerini hakkıyla savunan ve yücelten bir anlayışın temsilcileriyiz “ dedi.

 

HEP BİRLİKTE İSTİKLAL MARŞINI OKUDULAR

Biz ülke sevgisini sanal ortam çığırtkanlarından değil Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da yatan kefensiz şehitlerden, bu şanlı mücadeleyi anlatan İstiklal Marşının dizlerinden öğrendik diyerek sözlerine devam eden Andız, “ Hangi siyasal düşünceye sahip olursanız olun Anadolu insanı ortak değerlerimize bu şekilde bakar. Milli değerlerimize dokundurtmayınız, kirletilmesine izin vermeyiniz. Geçmişte Ergenekon ve Balyoz ile şanlı Türk ordusuna yapılanlar, geçmişte Andımıza, gençliğe hitabeye getirilen yasaklamalar, bugün ise güftesiyle bestesiyle oynanmak suretiyle siyasallaştırılan İstiklal Marşımız. Biz bu oyunu bilmekteyiz. Ve şimdi yeniden ve daha da gür bir şekilde haykırıyoruz diyerek istiklal marşının bir dörtlüğünü okudu. Açıklamanın ardından tüm gençler birlikte İstiklal Marşı’nı okudu.

 

KOCAELİSPOR ATKISI VE İZMİT PİŞMANİYESİ HEDİYE ETTİ

Programın sonunda feribot ile Çanakkale Merkeze geçen CHP’li gençleri burada Çanakkale Gençlik Kolları İl Başkanı Şafak Yılmaz ve yönetimi karşıladı. Kısa bir Çanakkale Merkez turu yapılıp ardından Yılmaz tarafından akşam yemeğinde ağırlanan CHP’li gençler, yemeğin ardından Kocaeli’ne geri döndü. Kocaeli Örgütü’nü Çanakkale’de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getiren CHP Çanakkale Gençlik Kolları İl Başkanı Şafak Yılmaz, “Sizleri burada ağırlamaktan mutluluk duyduk. Her zaman kapımız açık. Birlikte mücadeleye devam “ dedi. İlgilerinden dolayı teşekkür eden CHP Kocaeli Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız ise Yılmaz’a Kocaelispor atkısı ve İzmit Pişmaniyesi hediye etti.

Kaynak:

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2018, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER