CHP'li Ali Gökmen: Ayrıştırıcı değil birleştirici olacağız

CHP Esenyurt Belediye Başkan aday adayı Ali Gökmen, gazetecilerle yaptığı toplantıda önemli mesajlar verdi. Gökmen, "Halkın sorunlarını bilen ve onlara hızlıca çözümler üreten bir anlayışla belediyeyi yöneteceğim” dedi.

YEREL 25.12.2023, 22:03
CHP'li Ali Gökmen: Ayrıştırıcı değil birleştirici olacağız

CHP Esenyurt Belediye Başkan aday adayı Ali Gökmen, Esenkent Hasbahçe Restoran'da gazetecilerle bir araya gelerek, niçin aday adayı olduğunu ve yapmak istediklerini anlattı. Esenyurt sevdalısı biri olduğunun altını çizen Gökmen, “Belediye Başkanımız Kemal Deniz Bozkurt ne demişti? “Belediyenin borcunu 2 yılda öğrendik” demişti ya maalesef böyle bir durum var. Maalesef böyle bir sıkıntı var. Çok borç ödüyoruz. Buna rağmen çok sayıda park vs yapıldı. Yani iyi işler yapıldı. Ama bizim iddiamız çok daha güzelini yapmak, daha iyilerini yapmak. Yoksa zaten adaylaşmaya çalışmazdık. Bizim partimizde demokrasi var. Herkes gibi ben de bir iddia koyuyorum” dedi.

"Eksikleri tamamlayacağız"

Esenyurt'un eksiklerini tamamlayacaklarını söyleyen Ali Gökmen, “Esenyurt'ta eksik olanları tamamlayacağız ve kentimizi daha yukarı taşıyacağız. Ben bugüne kadar hiç yürütme kurulunda olmadım, sadece meclis üyesiyim. Yürütmede olanlar belediye başkanı ve onun görevlendirdiği kişilerdir. Biz şimdi Esenyurt için sorumluluk alacağız. 30 meclis üyemiz olursa 30'u da yürütmede bizimle olacak. Meclis üyelerimiz de sahada olacak, belediye başkanı kadar çalışacak. Yatmayacaklar, oturmayacaklar. Onlar da çok çalışacak” dedi.

"Kişiler üzerinden siyaset olmaz"

Kişiler üzerinden siyaset yürütülmesine karşı olduğunu da vurgulayan Gökmen, “Keşke muhalefetin çok güçlü olduğu, her istediğini yaptırabildiği bir ülke olsak. Muhafeletin güçlü olması lazım. Bizim ülkemiz Ortadoğu'nun göbeğinde ve siyasi iklimi maalesef hep kişiler üzerinden yürüyor. Ben buna karşıyım. Ali Gökmen üzerinden bir siyaset yürütmeyeceğiz. Kişiler üzerinden siyaset anlayışı olduğunda geldiğimiz nokta böyle oluyor.” diye konuştu.

"Ön seçim olsun isterdik"

Yerel seçim öncesi CHP'de ön seçimin neden yapılmadığı sorusuna da yanıt veren Gökmen, kendisinin ön seçimden hiçbir çekincesinin olmadığını vurguladı. Gökmen, “Bir ön seçim kesinlikle isterdik. Ben bugün aday adayıyım. Benim gibi 16 arkadaşımız var. Hepsi birbirinden değerli ve kıymetlidir. Ama ben de kendimi özgüvenli görüyorum. Hayatımda hiçbir yere atanarak gelmedim. Çalışarak geldim. Geçtiğimizde ilçe başkanı olduğumda bana; 'sen atandın' dediler. Öyle bir şey yok. Ben bu partinin üyesiyim, çalıştım, gayret ettim, mücadele ederek bir yerlere geldim. Yoksa ben niye gidip yukarıdan icazet alayım. Böyle bir anlayışım yok. Maalesef en başta bir ön seçim yapılabilirdi. Ama zaman da yetmedi maalesef. Keşke yapsaydık. Bugün de öyle bir karar verilirse memnuniyetle karşılarım” dedi.

"Ayrıştırıcı değil birleştirici olacağız"

Esenyurt'ta da Türkiye'de halkı ayrıştıran siyasetin yanlış olduğunu söyleyen Gökmen, “Esenyurt'ta milyonlarca insan var. Türkiye'nin en kalabalık ilçesi ve Türkiye'de örneği olmayan bir yer. Bu ülkeyi ayrıştırmayı doğru bulmuyoruz. Seçimlerden nemalanmak için iktidar partisinin toplumu ayrıştırmaya çalıştığını görüyoruz. Siyasi partilerin toplumu birleştiren bir anlayış gütmesi lazım. İşte şimdi şehitler için CHP'yi sorumlu tutan bir iktidar algısı var. Böyle bir şey olmadığını görüyoruz ama AKP bu işi böyle götürüyor, buradan siyasi bir nemalanma gayreti var. Hepimiz biliyoruz ki AKP halkı ayrıştıran bir siyaset güdüyor. Bunun taktirini vatandaşa bırakıyoruz. Biz derdimizi yine anlatacağız, vatandaşa söyleyeceğiz düşüncelerimizi, duygularımızı. Esenyurt'a gelince Esenyurt'ta ayrıştırmaya değil birleşmeye ihtiyacı olan bir kent” diye konuştu.

"Ben hep sahada olacağım"

“Ben hep sahada olan bir insanım” diyen Gökmen, belediye başkanı olduğunda da bu tavrını sürdüreceğinin altını çizdi. Gökmen, “Belediye başkanı olduğumda da öyle olacağım. Gün içinde bir kahvehaneye gidip çay içip, vatandaşla sohbet edeceğim. Çünkü liyakatli bir kadro ile yola çıkacağız. Ekibimiz işini yapacak. Onlar tıkır tıkır çalışan bir yapı kuracak ben de hep sahada olan bir belediye başkanı olacağım. Yaklaşık 30 yıldır Esenyurt'tayım.  Esenyurt'un her köşesini çok iyi bilirim. İlçe başkanlığı yaptım yine hep sahadaydım. Ben halkın içinden birisiyim. Oralardan gelen biri olduğum için birçok şeye hâkimim. Eksikler var mı elbette var. Bu eksiklikleri de birlikte gidermek için bir yapı ortaya koyacağız” şeklinde konuştu.

"Çözüm üreten bir belediyecilik yapacağız"

Çözüm üreten bir belediyecilik yapacaklarını kaydeden Gökmen, “Esenyurt'ta her mahallede kreş kuracağız. Gerekirse alacağız binaları kamulaştıracağız öyle açacağız. Belediyenin parası halkın parasıdır. Biz bu parayı halkın refahı için kullanacağız. Vatandaşın ulaşabildiği bir belediye yapısı kuracağız. Halka dokunan, sorunların içinde olan ve çözüm üreten bir belediyecilik yapacağız. Ben buradaki birçok sorunu biliyorum. Her mahallenin her sokağına girmiş biriyim. Esenyurt'un sosyolojik yapısını iyi bilirim ve iyi bir seçim analizcisi olduğumu biliyorum. Bu kentin insanlarının ne isteyip ne istemediğini iyi bildiğimi düşünüyorum. Yarın bize görev verildiğinde projelerimizle ve çalışmalarımızla Esenyurt için çalışacağız. Belediye personelimizle de yan yana gelip her şeyi konuşup, anlatacağız” dedi.

Ali Gökmen kimdir?

Ali Gökmen, 1978 yılında Tokat'ta dünyaya geldi. Evli ve iki çocuk babası olan Gökmen, iş hayatına 2004 yılında Gökmen Sigorta'nın kuruculuğunu üstlendi. Siyasi kariyerine 1996 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Kıraç Belde Gençlik Kolları'nda başlayan Gökmen, adil ve demokratik bir Türkiye hedefiyle ilk siyasi adımını atmıştır. Kıraç Beldesi'nde çeşitli aktif siyasi görevler üstlenmiş, ardından 2008 yılında Esenyurt'un ilçe olmasıyla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak görevlendirilmiştir. 2014 yılında yapılan Olağanüstü Esenyurt İlçe Kongresi'nde İlçe Başkanı olarak seçilen Ali Gökmen, 2019 yılına kadar girdiği tüm parti içi ilçe kongrelerini, delegelerin çoğunluğunun alarak CHP, Esenyurt İlçe Başkanlığı görevine devam etmiştir. 2019 Yerel Seçimleri'nde ilk sıradan Cumhuriyet Halk Partisi Esenyurt Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Gökmen, Esenyurt Belediyesi Grup Başkanvekili ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak görevine devam etmektedir. Gökmen, yerel seçim öncesi ise CHP Esenyurt Belediye Başkan Aday Adayı olmuştur.

Yorumlar (0)