CHP Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Menderes Dal ‘baba ocağı’ndan başladı

CHP Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Eczacı Menderes Dal, seçim kampanyasına ‘baba ocağı’ndan başladı. İlçe Örgütü ve İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek seçim çalışmalarına başlayan Menderes Dal, “Partimizin ve halkımızın gurur duyacağı çalışmaları ve yönetim anlayışını hayata geçireceğiz” dedi.

YEREL 13.01.2024, 14:02
CHP Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Menderes Dal ‘baba ocağı’ndan başladı

CHP Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Eczacı Menderes Dal, seçim kampanyasını CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in ‘baba ocağı’ olarak nitelendirdiği parti örgütünden başlattı. Parti ziyaretlerinden önce kendisini büyütüp yetiştiren anne ve babasının mezarlarını ziyaret ederek hayır dualarını alan Menderes Dal, daha sonra CHP Döşemealtı İlçe Örgütü, ardından da CHP Antalya İl Başkanlığı ziyaretini gerçekleştirdi. Her 2 ziyarette de Menderes Dal’a yoğun ilgi olurken, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

‘UZUN YILLARDIR PARTİNİN BİR EMEKÇİSİYİM’

İlk ziyarette CHP İlçe Başkanı Veli Çot, İlçe yönetimi ve partililer tarafından coşkuyla karşılanan Menderes Dal, partililere nergis çiçeği vererek teşekkür etti ve nasıl bir anlayışla hizmet edeceklerine ilişkin bilgiler verdi. Uzun yıllar partinin bir emekçisi olarak birçok görev aldığını anlatan Menderes Dal, “1994 yılında Döşemealtı kasabayken belediye meclis üyesiydim. CHP Merkez İlçe Sekreterliği, Antalya İl Sekreterliği yaptım. Resmi görev almadığım süreçlerde de partime hizmet ettim. Genel Başkanlığımızın ifade ettiği gibi seçim çalışmalarımıza baba ocağımızdan başlıyoruz. Uzunca bir süredir sahada çalışıyoruz. Bu bayrağı daha yukarıya taşıyacağız. Liyakatli kadrolarla, ahlaklı bir anlayışla, disiplinli, planlı programlı bir şekilde, halkın ihtiyaçlarını önceleyerek en güzel hizmetleri hayata geçireceğiz” dedi.

BAŞKAN GENÇ’E TEŞEKKÜR

CHP çatısı altında 2 dönemdir Döşemealtı Belediye Başkanlığı görevini yürüten Turgay Genç’e de hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Menderes Dal, “Ben çok heyecanlıyım. Bu yolda başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum. Biz seçimde de başarılı olacağız ve seçildikten sonra da hepinizin gurur duyacağı hizmetler üreteceğiz. Her zaman size danışacağız, görüşlerinize başvuracağız. Partililerimizin ve halkımızın gurur duyacağı çalışmaları ve bir yönetim anlayışını hayata geçireceğiz. Bundan sonra daha çok çalışmaya hazır olun. Hep birlikte çok çalışacağız” diye konuştu.

‘MENDERES DAL İLE YİNE BAŞARACAĞIZ’

Döşemealtı İlçe Başkanı Veli Çot da 31 Mart seçimlerinde bir kez daha Döşemealtı Belediyesi’ni kazanacaklarını belirterek, “6 okun çatısı altında CHP Belediye Başkan adayımız Menderes Dal’ın yanında olup başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Yılgınlığa ve umutsuzluğa kapılmadan çalışacağız ve kazanacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Hem belediye başkanlığını kazanacağız hem meclis üyeliklerinde başarılı sonuçlar alacağız. Seçimlerde vereceğiniz destekler için siz kıymetli partililerimize de şimdiden çok teşekkür ediyorum” dedi.

KAMACI’DAN MENDERES DAL İÇİN GÜÇLÜ DESTEK ÇAĞRISI

CHP Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Menderes Dal, İlçe Başkanı Veli Çot ve partililer daha sonra İl Başkanlığı’nı birlikte ziyaret etti. CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, İl yönetimi ve partililer tarafından karşılanan Menderes Dal’a bu ziyarette de ilgi yoğun oldu. Alkışlarla karşılanan Menderes Dal, partililerin ilgisine nergis vererek teşekkür etti. Menderes Dal’ın adaylığı sürecinde her zaman yanında olduğunu vurgulayan CHP İl Başkanı Nail Kamacı, parti örgütleri ve partilileri Menderes Dal’a güçlü bir şekilde destek vermeye çağırdı. Dal’a başarı dileklerini ileten Kamacı, şunları söyledi:

‘BU SEÇİMİ FARKLI BİTİRELİM’

“Döşemealtı’nda adayımız Menderes Dal ile yola çıkıyoruz. Hepiniz bu partinin duvarlarına tuğla koymaya, harç koymaya devam ediyorsunuz. Bunun için hepinize çok teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin iktidarını değiştirmeye katkı sağlıyorsunuz. İlçe örgütlerimize gerekli her türlü desteği vereceğiz. Onlar da adaylarımıza sahip çıkacak. Belediye başkanlığımızı yeniden kazanarak Menderes Dal arkadaşımıza devredeceğiz. Bir önceki seçim az farkla bitmişti, bu seçimi farklı bitirelim. Bunun için sizlere güveniyorum. İhtiyacınız olduğu takdirde ben, il yönetimim, kadın kolları, gençlik kolları sizlerin emrindedir. Bu süreci sadece Menderes Dal’a bırakmak doğru değil, hep birlikte çalışıp sonuca ulaşmak ve Menderes Dal’ı o başkanlık koltuğuna oturtmak Cumhuriyet Halk Partililerin görevidir.”

DUYGUSAL BİR KONUŞMA YAPTI

İl Başkanı Kamacı’ya ve partililere yakın ilgilerinden dolayı teşekkür eden Menderes Dal, yaptığı duygusal konuşmasında 30 yıllık anılarını anlatarak, şunları kaydetti: “Beni partimize davet eden şu andaki İl Başkanımız Nail Kamacı’ydı. Gençlik kollarında, merkez ilçe ve il başkanlığında çok anılarımız var. Tabii bu anıların iyi olanları var, hüzünlü olanları var. Eski il başkanımız Mustafa Çetin Kaya, İl yöneticilerimiz Mehmet Atmaca, Mehmet Erdem, çok kahrımızı çeken çaycı Metin abimiz, yakın zamanda kaybettiğimiz Gül kardeşimiz ve sevgili Çağdaş’ı da anıyorum ve onlara selam gönderiyorum. Parti içi demokrasi sürecinden geçtik. Bize gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Bu güvenlerini boşa çıkarmayacağız. Hep birlikte çok çalışarak, çok üreterek, ilçemizi Döşemealtılıların daha huzurlu ve mutlu, güvenli yaşayacağı bir kent haline getireceğiz. Bir sonraki seçimlerde de partimizi iktidar yapmak için çok önemli adımlar atacağız. Baba ocağımıza geldik, heyecanlıyız. Döşemealtı’nda 7/24 çalışarak başarılı olacağız. Tüm partililerimizin gurur duyacağı çalışmaları hayata geçireceğiz.”

Yorumlar (0)