CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal, CHP'ye üye katılım törenine katıldı

CHP Bayraklı Belediye Başkan adayı İrfan Önal, AKP ve MHP’den CHP’ye geçen vatandaşların üye katılım törenine katıldı.Törende konuşan İrfan Önal, “Bizler ötekileştirmelere inat, kutuplaştırmaya inat, hizmet için yarışmaya adayız. Bizlerin onlardan farkı şu; onlar 3-5 kişiyi zenginleştirmeye çalışırken, bizler bu zenginliği halka teslim etme noktasında irade koyanlarız” dedi.

YEREL 18.02.2024, 14:51
CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal, CHP'ye üye katılım törenine katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Başkan adayı İrfan Önal, AKP ve MHP’den CHP’ye geçen vatandaşların üye katılım törenine katıldı.  Refik Şevket İnce Mahallesi’nde düzenlenen etkinlikte coşkulu kalabalığa seslenen İrfan Önal, “Hangi dilden hangi renkten olursa olsun bizleri birleştiren bayrağımız altında kardeşçe yaşamaya hazırız. Bizler birleştiğimiz, ortaklaştığımız değerler noktasında aşımızı, işimizi paylaşmaya hazır olan insanlarız. Bizler ötekileştirmelere inat, kutuplaştırmaya inat, hizmet noktasında yarışmaya adayız. Bizlerin onlardan farkı şu; onlar 3-5 kişiyi zenginleştirmeye çalışırken, bizler bu zenginliği halka teslim etme noktasında irade koyanlarız. Öncelikle ayrımımızın bu olduğunu kesinlikle herkesin bilmesi gerekiyor. Cumhuriyet Halk Partisi'ne katılım noktasındaki düşünceleri aldıktan sonra ayrıca mutlu oldum. Biliyorsunuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Benim iki büyük eserim var; biri cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi'dir’ demiş. Ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu büyük eserinden birinde buluşmayı da ayrıca kıvanç duyuyorum. Hoş geldiniz arkadaşlar. Hep birlikte daha büyük bir aile olacağız” diye konuştu.

 

 

İrfan Önal, “Bizler başka yerlerde doğan, burada doğan insanlar olarak yuvayı burada bulmuş, iş bulmuş ev bark sahibi olmuş, çoluğumuzu çocuğumuzu kucağımıza almış insanlarız. 81 ilde nüfusun bulunduğu Türkiye'deki ender ilçelerden biri Bayraklı ilçemiz. O sebeple bizler az önce de belirttiğim gibi nereden nasıl geldiyse gelsin burada eşit kardeş bir şekilde bu bayrak altında herkese şey hizmet noktasında eşit bir şekilde yaklaşacağımızın sözünü veriyorum” dedi.

 

“BİZ BETON RANTINA KARŞIYIZ”

Ranta karşı duracaklarını belirten Önal, “Görüyorum ki son dönemlerde gözü buraya dikenler buranın dönüşüm noktasındaki rantını düşünenler. Söylediğim gibi bizim anlayışımızdaki temel fark zaten olduğumuz yeri gösteriyor. Biz sosyal demokrat bir anlayışla refahın da huzurunda buradaki artı değerin de halka eşit bir şekilde gitmesi gerektiğini düşünüyoruz. 3-5 müteahhidin vergi affı, 3-5 müteahhidin parasını değer için bugün emeklilerimizi görüyorsunuz. Bugün her birimizden alınan paralar Türk lirasındaki değer kaybı 3-5 kişinin zenginliğini korumak için tutuluyor. Bunları da bilmenizi istiyorum; İzmir'de birçok arkadaşımız, birçok yurttaşımız bunun ayrımında. Biz beton rantına, müteahhitlere burayı peşkeş çekmediğimiz için, bugün küçümsedikleri anlayışı nasıl yıkmaya geldiklerini görüyoruz. Düne kadar yüksek kulelerle övünenler, dört bir tarafına hançer sapladığını söyleyenler bugün nasıl pişmanlık duyuyorsa biz bu kentleri birilerine talan etmeme noktasında irademizi de sürdüreceğiz. Desteğimizi de sürdüreceğiz. Bu noktada dayanışmanızla da bu kentin de yine birilerine talan ettirilmemesi noktasında hep beraber mücadelemizi vereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

“KENDİMİ DE SİZLERE EMANET EDİYORUM”

Önal son olarak ise, “Bizler doğru bir planla uygulamaları da beraberinde getirdikten sonra herkes gibi hak ettiğimiz yeşil alanlara donatı alanlarda spor alanlarına sahip olacağız. Ve bizim gençlerimiz, çocuklarımız, kardeşlerimiz gidip bu sosyal etkinliklerini Karşıyaka'da, Bornova'da yaşamak zorunda kalmayacak. Ama bu yola çıkarken de arkadaşlar biliyorum ki benim elimde de sihirli bir değnek yok. Sizler bana destek olursanız, sizler bana güç verirseniz, sizler bana benle dayanışma içerisinde olursanız, bütün bunların üstesinden geleceğime ben de sizlere söz veriyorum. Bu yola çıkarken dediğim gibi bir hizmet yarışı noktasında Cumhuriyet Halk Partisi'nin insani değerlerini, sosyal demokrasi anlayışını ilerletme noktasında bu değerleri savunarak, sizlerle eşit bir yurttaş olarak kardeşiniz olarak bu yolda sadece hizmeti önceleyeceğimi, hizmet noktasında yarışacağımın sözünü veriyorum. Ve bu noktada her birinizin desteğini istiyorum. Kendimi de sizlere emanet ediyorum” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından CHP’ye üye olan yurttaşların rozetlerini CHP Bayraklı Belediye Başkan adayı  İrfan Önal taktı. 

Yorumlar (0)