27 Mart 2019, Çarşamba

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

BOSSAN SPOR KULÜBÜ’NDEN AŞURE ETKİNLİĞİ

BOSSAN SPOR KULÜBÜ’NDEN AŞURE ETKİNLİĞİ

Aşure etkinliğine katılanlara Aşurenin yanı sıra Boşnak böreği de dağıtıldı.

Kulüp hakkında kısa bilgi veren Dernek Başkanı Serdar Bozkurt şunları söyledi;

‘Kulübümüzü 2009 yılında Çamdibi’nde kurduk. Amacımız gençlerimizin spor yapmasını ve kötü alışkanlıklardan uzak durmasın sağlamanın yanı sıra profesyonel birer sporcu olmalarını sağlamak. Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ sözünü kendimize şiar edindik ve o doğrultuda gençlerimizi yetiştirmeye çalışıyoruz.

A takımımız geçtiğimiz sezon bölgesel ligde ikinci oldu ve bu sezon TB2L ne yükselme başarısınız gösterdi.

Çocuklarımıza sporun yanı sıra Milli değerlerimize de duyarlı birer birer birey olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos gibi Milli Bayramlarımıza sporcularımızla katılmayı gelenek haline getirdik.

Kulüp başkanı olarak ben ve Yönetimde bulunan Boşnak arkadaşlarımız Zeki Güler ve Nazım Bal kendi imkânlarımızla Boşnak mahallesi olan Çamdibi’nde Spor salonunu kendi imkanlarımızla yaptık ve halen kendi imkanlarımızla Spor kulübümüzü ayakta tutmaya çalışıyoruz. Belediyelerimizden, İzmir’de ve diğer kentlerde yaşayan Boşnak İş adamlarının sesimizi duymasını ve bizlere destek vermelerini bekliyoruz’. Dedi.

 

HABERE AİT RESİMLER

yukarı çık