Bornovalı kursiyerlerden müzik ve dans şov

Bornova Belediyesi Hobi ve Beceri Edindirme Merkezi kursiyerleri konser ve dans gösterileriyle Bornovalıların karşısına çıktı. Yıl boyunca öğrendiklerini paylaşan kursiyerlerin heyecanına horon teperek ortak olan Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, ”Kurslarımızın kapasitesini ve sayısını arttıracağız, daha çok Bornovalıya ulaşacağız” dedi.

YEREL 28.05.2024, 12:17
Bornovalı kursiyerlerden müzik ve dans şov

Bornova Belediyesi’nin Hobi ve Beceri Edindirme Kurs Merkezlerinde eğitim alan kursiyerler hünerlerini yıl sonu gösterilerinde sergiledi. Bu kapsamdaki ilk etkinlik Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’ndaki müzik dinletisi ile başladı. Piyano, keman, gitar, vurmalı çalgılar ve kanun kursiyerleri, birbirinden etkileyici performanslarıyla büyük beğeni topladı. Sonraki etkinlik ise yine Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’ndaki dans gösterisi oldu. Halk oyunları, zumba, latin dansları ve bale kursiyerlerinin gösterileri büyük bir ilgiyle izlenirken, Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki de halk oyunları gösterileri sırasında horon teperek kursiyerlere eşlik etti.

Kurslar artacak

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki böylesine görkemli bir etkinliğe katılmaktan çok büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, “Benim de içinden geldiğim Bornova Belediyesi Kültür Müdürlüğü için bu gece çok özel. Bir yıllık bir çabanın neticesinde ortaya çıkan çok güzel bir gösteriyi izliyoruz. 17 branşta 2 bin 500 öğrencimize hem kurs veriyoruz. Daha önce yarı zamanlı çalışan eğitmenlerimizi 1 Haziran’dan itibaren tam zamanlı görevlendirme kararı aldık. Böylece daha fazla kurs düzenleyeceğiz. Daha çok öğrenciye daha çok vatandaşımıza ulaşacağız” dedi.

Etkinlikler Haziran’da da devam ediyor

Kursiyer etkinlikleri Haziran ayında da devam edecek. 10-14 Haziran 2024 tarihleri arasında el sanatları, resim, fotoğrafçılık, seramik ve çini bezeme kursiyerlerinin eserleri Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi’nde sergilenecek. Sergi saat 16.00’da açılacak. 13 Haziran’da ise Çocuklardan Türküler Konseri, Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’nda saat 20.30’da başlayacak.

Yorumlar (0)