Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki'den yarı zamanlı çalışanlara tam zamanlı müjdesi

CHP Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki, Belediyesi bünyesindeki çeşitli müdürlüklerde yarı zamanlı olarak çalışan işçilerle bir araya geldi, tam zamanlı çalışma müjdesi verdi.

YEREL 11.03.2024, 11:01
Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki'den yarı zamanlı çalışanlara tam zamanlı müjdesi

Çalışanlara mutlu haberi Bornova Belediyesi’nde örgütlü DİSK Genel İş tarafından düzenlenen toplantıda veren Ömer Eşki, “İnşallah 1 Nisan’da seçimi kazanarak göreve geleceğiz. Mazbatayı aldığımız gün itibariyle Bornova Belediyesi’nde -baştan beri etik olarak doğru bulmadığım- yarı zamanlı, güvencesiz çalışma modeli tarihe karışacaktır; nokta... “ diye konuştu.

Sendikacı bir ailenin sendikacı çocuğu ve sendikacı bir kadının eşi olarak yıllardır emek mücadelesinin tam ortasında olduğunu öne süren Ömer Eşki, “Yarı emek mi var ki yarı zamanlı çalışma olsun. Bu durum iş barışını bozan, güvencesiz bir çalışma sistemidir. Sizlerden başlayarak bütün mesai arkadaşlarımıza karşı bugüne kadar eksik kalan ne sorumluluğumuz varsa yerine getireceğiz. Bornovalının hak ettiği en güler yüzlü ve canla başla çalışmayı da sizler gerçekleştireceksiniz. Her biriniz emek verdiniz, iş güvencenizin de olması gerek.” dedi.

Kurslar artacak

Bornovalının spor ve sanat kurslarına talebinin yüksek olduğunun altını çizen CHP’li aday, “Yaşadığımız ekonomik sıkıntılar, stresli yaşam koşulları içinde Bornovalıyı hayatın içinden birkaç saatliğine de olsa kurtaracağımız, rahatlatacağı bir alanları yaratmamız gerekiyor. Her yaştan Bornovalıyı spor ve sanat etkinliklerinde buluşturacak imkanı sağlayacağız. Mutlu Bornova’yı kurmak için bu sosyal çalışmaları da tıpkı çöp toplamak, yol yapmak ya da park bakımı yapmak gibi bir görev olduğuna inanıyoruz. Tüm kurslarımızın sayısı da niteliği de hizmet vereceğimiz Bornovalı sayısı artacak. Bu da daha yoğun bir kurs programı demek” diye konuştu.

Yuvarlak masa etrafında

Emek kesiminin temsilcisi olmaktan hiç vazgeçmeyeceğini söyleyen Eşki, Sözlerini şöyle sürdü:

“Dün sendikacı olarak çalışma yaşamına, emeğin talebine nasıl bakıyorsam; yine öyle bakmaya devam ediyorum. Dün belediye yönetiminin nasıl olması gerektiğine inanıyorsam, yine aynı şeye inanıyorum.

Bornova Belediyesini kollektif biçimde yöneteceğiz. Önde başkan, yanında birkaç adam ile kapalı kapılar ardında, hangi parametrelere göre olduğu belli olmayan karar verme anlayışını reddediyoruz. Biz öyle yönetmeyeceğiz. Her işi ortaklaşa yapacağız.

Bunun de temeli ise eşit şartlara sahip olmaktır. Çünkü biz birilerinin masanın başında, diğerinin sonunda oturduğu hiyerarşik düzenler yerine, herkesin eşit koşullarda, yan yana oturduğu yuvarlak masa düzenine inanıyoruz. Dileğinizi, isteğinizi, ihtiyacınızı özgür bir ortamda rahatça konuşabileceğiniz, birlik ve eşitlik dönemini oluşturacağız.”

Yorumlar (0)