24 Ocak 2019, Perşembe

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

BEYLİKDÜZÜ’NDEKİ ÖĞRENCİLER “YAZA VEDA SAĞLIKLA OKULA MERHABA” DEDİ

BEYLİKDÜZÜ’NDEKİ ÖĞRENCİLER “YAZA VEDA SAĞLIKLA OKULA MERHABA” DEDİ

Beylikdüzü Belediyesi ilçede yaşayan minik öğrencileri “Yaza Veda Sağlıkla Okula Merhaba” etkinliğinde bir araya getirdi. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına girerken öğrencilere, ön tanı muayenesi ve bilgilendirme yapılarak okul öncesinde çocukların sağlık haritası çıkarıldı. Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından Yaşam Vadisi’nde düzenlenen programda, eğlence ile sağlık kontrolü bir arada yaşandı.

Sağlık taraması ve eğlence bir arada yaşandı

Ebeveynleriyle birlikte kontrole gelen çocuklara; Göz - İşitme ön tanı muayenesi, Ağız ve Diş bakımı bilgilendirmesi vePersantil Gelişimleri (boy kilo ölçümleri ve birbirine orantıları) bilgilendirmesi yapıldı. Sağlık kontrollerinin ardından çocuklar; Ebru Atölyesi, Kil Atölyesi, Boya ve Oyun Hamuru Atölyesi, İngilizce Atölyesi, Bilim Atölyesi ve El becerileri aktiviteleriyle keyifli saatler geçirdi.

Etkinlikte ayrıca; anne, baba ve çocuklara yönelik “Psikolojik Danışmanlık Hizmeti” de verildi ve okul öncesinde en çok merak edilen sorular uzmanlar tarafından yanıtlandı. İki gün sürecek etkinliğin ilk gününde yaklaşık bin çocuk şenlik havasında yaşanan bir gün geçirerek eğitici ve öğretici bilgiler aldı.

 

HABERE AİT RESİMLER

BAYRAKLI
yukarı çık