18 Şubat 2019, Pazartesi

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

BEYLİKDÜZÜ KLASİK 16 TEMMUZ’DA ‘İSTANBUL GİBİ’ KONSERİ İLE BAŞLIYOR

BEYLİKDÜZÜ KLASİK 16 TEMMUZ’DA ‘İSTANBUL GİBİ’ KONSERİ İLE BAŞLIYOR

4.Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri, Yaşam Vadisi’nde başlıyor.  Sanat yönetmenliğini Figen Ayhan Karakelle’nin yaptığı “Beylikdüzü Klasik”, 16 Temmuz akşamı Yaşam Vadisi Sahnesi’nde saat 21.00’de, Tanini Trio’nun ‘İstanbul Gibi’ konseri ile açılış yapacak. Ülkemizi pek çok defa yurt dışında temsil eden;  geçmişle bugün, makamsal müzikle klasik müzik arasında köprüler kuran üç önemli müzisyenden Tahir Aydoğdu, Bilgin Canaz ve Burçin Büke’den kurulu Tanini Trio’ya, bu konserde genç kuşağın dikkat çeken vokallerinden Seran Bilgi eşlik edecek.

 

Beylikdüzü Belediyesi İçin Bestelediler

 

18 Temmuz’da klasik müziğin önemli bir dalı olan lied/şarkı repertuarının en önemli temsilcilerinden İstanbulied ‘Bir Şarkıdır İstanbul’ konseri gerçekleştirilecek. Yine genç bestecilerden Tolga Taviş tarafından Beylikdüzü Belediyesi için bestelenen dört İstanbul şarkısı da ilk defa seslendirilecek. İstanbul şarkılarına, anlattığı birbirinden ilginç İstanbul  hikayeleri ile değerli yazar Sunay Akın da eşlik edecek.

 

İlçenin Gurur Günü…

 

19 Temmuz aynı zamanda bir gurur günü olacak. Beylikdüzü’nün kendi yetiştirdiği müzisyenler sahnede izleyicisi ile buluşacak. ‘Küçük Bir Gece Müziği’ konseri ile Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası, dinleyicilere klasik repertuarın en güzel örneklerini sunacak.

 

Gala Konseri Unutulmaz Olacak

 

Beylikdüzü Klasik,  21 Temmuz akşamı  ‘İstanbul’u Dinliyorum’ adlı Gala konserle son bulacak. Besteci ve Şef Oğuzhan Balcı yönetimindeki Orkestra İstanbul, Beylikdüzülüler’i geçmişten günümüze müzikal bir İstanbul gezintisine çıkaracak. Beylikdüzü’nden tüm İstanbul’a yayılacak billur sesiyle Dilek Türkan ve İzmir Opera Balesi sanatçısı Bas Tevfik Rodos’un solist olarak katıldığı konserde izleyiciler aynı zamanda Oğuzhan Balcı tarafından Beylikdüzü Belediyesi için bestelenen ‘İstanbul’da Bir Gezinti”nin de ilk seslendirilişine tanık olacaklar.

 

 

TARİH: 16 Temmuz 2018, Pazartesi

SAAT: 21:00

YER: Yaşam Vadisi Etkinlik Alanı

 

ADRES: Cumhuriyet Mahallesi, Atatürk Bulv. No:28,

Yaşam Vadisi Etkinlik Alanı, Beylikdüzü - İstanbul

HABERE AİT RESİMLER

yukarı çık