Beylikdüzü Belediyesi'nden 10 Kasım'da 'Atatürk Ormanı'

banner604

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 81. yıldönümünde Beylikdüzü Belediyesi tarafından, ilçede gün boyu gerçekleştirilecek çeşitli etkinliklerle anılacak. Atatürk’ü Anma programı 10 Kasım Pazar günü saat 09:05’te Yaşam Vadisi Çanakkale Zafer Meydanı ve Atatürk Anıtı’nda Çelenk Koyma Töreni ile başlayacak. Anma programı kapsamında ayrıca saatler 14:00’ı gösterdiğinde ise, Yaşam Vadisi 3. Etapta “Atatürk Ormanı” oluşturulacak ve 320 ağaç toprakla buluşacak.

YEREL 08.11.2019, 16:40
Beylikdüzü Belediyesi'nden 10 Kasım'da 'Atatürk Ormanı'

Beylikdüzü Belediyesi, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 81. yıldönümünde ilçede gün boyu gerçekleşecek bir dizi etkinlikle anıyor. 10 Kasım Pazar günü saat 09:05’te Yaşam Vadisi Çanakkale Zafer Meydanı ve Atatürk Anıtı’nda Çelenk Koyma Töreni ile başlayacak Atatürk’ü anma programı, aynı alanda düzenlenecek olan “Atatürk Fotoğrafları Sergisi” ile devam edecek. Atatürkçü Düşünce Derneği Beylikdüzü Şubesi işbirliğiyle düzenlenecek “Model Ata” resim sergisi ise Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi (BAKSM) Galeri Bedri Rahmi salonunda sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

 

10 Kasım’da 320 Ağaç Toprakla Buluşacak

 

Belediye anma programı kapsamında saatler 14:00’ı gösterdiğinde ise, Yaşam Vadisi 3. Etapta “Atatürk Ormanı” oluşturarak 320 ağacı toprakla buluşturacak. İkindi namazı sonrası Fatih Sultan Mehmet Camii’nde ve saat 18:00’da Gürpınar Cem Evi’nde Beylikdüzü Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için mevlid okutması ve lokma dağıtımı gerçekleşecek. Günün sonunda Şef Oğuzhan Bolbol yönetimindeki Beylikdüzü Belediyesi Musiki Derneği Korosu Atatürk’ün sevdiği şarkıları BAKSM Beylikdüzü Sahnesi’nde seslendirecek.    

 

“Yaşam Vadisi’nde Tek Yürek Olalım”

 

“Özgürlüğümüzü ve demokrasimizi borçlu olduğumuz Atamızın işaret ettiği istikamette, O’nun ilke ve devrimlerinin aydınlattığı yolda, her daim azimle yürümeyi sürdüreceğiz.” diyerek tüm Beylikdüzü halkını 10 Kasım Anma programlarına davet eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Gelin, bu Pazar 10 Kasım’da saat 9’u 5 geçe, Yaşam Vadisi’nde tek yürek olalım; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü hep birlikte analım.” dedi.

Yorumlar (0)