Bayraklı'da seyyara geçit yok

Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki kaldırım işgallerini ve seyyar satışı önlemeye yönelik çalışma başlattı. Tüm mahallelerde esnaf ve seyyar satıcılara uyarılarda bulunan ekipler, bu kapsamda kurallara uymayan 27 şahıs ve işletmeye cezai işlem uyguladı.

Bayraklı'da seyyara geçit yok

Bayraklı Belediyesi, açıkta gıda satışı yaparak halk sağlığını tehdit eden seyyar satıcılar ve kaldırım işgaline sebep olan işletmeler ile ilgili çalışma yapıyor. Korona virüsle mücadele kapsamında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı genelgeleri ile de denetimlerini sıklaştıran ekipler, tüm mahallelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Vatandaşlardan gelen şikayetleri de değerlendiren zabıta ekipleri, esnafa bilgilendirme broşürleri dağıtarak, uyarılarda bulunuyor. Toplum sağlığı cve huzurunu sağlamak amacıyla süren uygulamada kurallara uymayan işletmelere ve seyyar satıcılara da cezai işlem uygulanıyor. Haksız rekabet yaratarak, halk sağlığını tehdit edebilecek seyyar satıcılar ve kaldırımları işgal eden işletmelere broşür dağıtarak kurallara uymalarını isteyen ekipler, bu kapsamda 27 seyyar satıcıya ve işletmeye idari para cezası uyguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER