Başkan Esen'den Tiyatro Eğitimi Müjdesi

Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrası ile kültür ve sanatı sokağa taşıyan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen şimdide, “Konyaaltı’na tiyatro kazandıracağız” dedi ve Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisinin oyuncu seçmelerini tamamladıklarını duyurdu.

Başkan Esen'den Tiyatro Eğitimi Müjdesi

Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrası halk arasında düzenlediği konserlerle kültür ve sanatı sokağa taşıyan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, şimdide tiyatro kuruyor. Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisinin geçtiğimiz haftasonu yapılan oyuncu seçmeleri sonuçlandı. Genel Sanat Yönetmeni Haluk Cömert’in gözetiminde, tiyatro oyuncuları Özlem Gür Dokuyucu ve Dicle aLkan’ın yardımcılığında yapılan seçmelere katılan adaylar, drama, komedi, şarkı v şiir alanlarında hazırladıkları mini sinimi gerçekleştirdi. Bu sunumların neticesinde yapılan değerlendirme sonucunda başvuru yapan 237 kişiden 24’ü, Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisinde eğitim almaya hak kazandı.

“Tiyatro geçmişiyle oldukça tecrübeli bir isim olan Haluk Cömert’in gözetiminde Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisinin seçmelerini tamamladık” diyen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ön elemeleri başarıyla geçen 24 ismin Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisinde eğitim çalışmalarına başlayacağını bildirdi. 2020 yılı haziran ayına kadar devam edecek olan eğitimlerin hafta için her gün 11.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılacağını ifade eden Başkan Semih Esen, tiyatro derslerini başarıyla tamamlayan öğrencilerin Konyaaltı Belediyesi Tiyatrosunun da kadrosunu oluşturacağını söyledi. İlk elemeleri başarıyla geçen isimleri tek tek tebrik ettiğini dile getiren Semih Esen, 23 Aralık Pazartesi günü başlayacak olan eğitim döneminin öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER