26 Mayıs 2018, Cumartesi

HABERİN KALBİ / Halktan Yana - Gerçek Haber

Avrupa'nın görmezden geldiği PKK-YPG gerçeği

Kendi topraklarında huzur, kendinden uzaklarda huzursuzluk isteyen, terörden değil terörün kendine uğramasından rahatsız olan bir Batı ile karşı karşıyayız. Geçmişte Ermeni terör örgütü Asala’yı destekleyen Avrupa günümüzde de PKK/YPG'yi desteklemektedir. Öyle ki Fransa gibi bir ülke adeta PKK için bir üs konumuna gelmiştir. Paris’te bulunan sözde Kürt Enstitüsü bir terör planlama dairesi konumundadır. PKK/YPG yöneticilerinin büyük bir kısmı bu ülkede barınmaktadır.

 

Şimdi de aynı tiyatroyu ve savaşa hayır goygoyunu Afrin Operasyonunu protesto etmek için yapıyorlar lakin artık Avrupa PKK'nın gerçek yüzünü gördü. Fransa'da, İngiltere'de PKK gerçeğini görüyor.

Bundan sonra önemli olan Türkiye'nin kararlılıkla YPG/PYD/SDG'nin PKK'dan farkları olmadığını Avrupa'ya anlatmak. Nasıl PKK gerçeği anlaşıldıysa Avrupa bunu da anlayacaktır. Amerikancı Liboşlar ve Türk Liboşlarına bakmayın siz. Artık o kara propaganda dönemi bitti. Kimse bu yalandan savaşa hayır goygoyuna inanmıyor Türkiye'de ve Avrupa'da özellikle Türklerin gerçekleri anlatması sayesinde.

 

Özellikle PKK’nın kasalarından Nedim Seven bu ülkededir. Yine Türkiye’nin kırmızı bültenle aradığı Zübeyir Aydar bu ülkededir. PKK’nın uyuşturucu üzerinden kazandığı paralarla silah alımı büyük oranda bu ülkede gerçekleştirlmektedir. PKK yöneticilerinden Sakine Cansız ‘ın da aralarında bulunduğu 3 PKK’lı kadın yönetici Paris’te öldürüldükten sonra Paris belediye binasına bu üç PKK’lı yöneticinin posterleri asılmıştı. 

 

Fransa’da PKK destekçisi Fransız vekiller yakın zamanda AB parlementosuna PKK’nın AB terör örgütleri listesinden çıkarılması yönünde imza toplamıştı. Fransa’da PKK öyle korunup kollanılıyor ki bir dönem Larzak Ovası denilen yerde PKK militanları eğitiliyordu.

Durum diğer ülkelerde farklı değil, örneğin İngiltere’de geçen kış PKK’lıların düzenlediği bir mitinge izin verdi, bu mitinge İngiliz parlementosundan vekil bile katıldı. Söz konusu mitingte Ankara Merasim Sokak saldırısını gerçekleştiren PKK’lı Seher adlı canlı bombacının resimleri taşındı.

Canlı bomba pankartı Londra sokaklarında gezdirildi, posterin altında İngiliz vekil yürüdü. Yine benzer şekilde Almanya, Belçika gibi ülkeler PKK’nın en önemli finans üstleri oluşunun yanında PKK’lıların kolaylıkla propaganda yapabilidği en güzenli ülkeler konumundalar. Kısacası Avrupa kendisine bir terör saldırısı olduğu vakit tüm dünyasının kendisi için ağlamasını isterken, başka ülkeleri vuracak olan teröristleri beslemekte hiçbir sakınca görmüyor Paris'te özellikle 2'nci Paris'in Strasbourg Saint Denis mahallesinde PKK/YPG yapılanmasını rahatlıkla görebilirsiniz.

2011 yılından Türk Yurttaşlar Terörü protesto etmek için Paris'te eylem yapmak istemiş PKK'lılar haince saldırmışlardı. En Son Avrupa birliği'nin başkenti Strasbourg'da Milliyetçi ve Ülkücü gruplar PKK ve DHKP-C'lilerle feci şekilde bir çatışma yaşanmıştı. PKK'lılar bu sebeple 24 saat durdukları yerde artık sadece sabah 9 ile akşam 17:00 arası durabiliyorlar. Sözüm ona Türkiye'nin partisi olacağını iddia edip Türkiye'nin 'entelektüel'ini kandıran HDP'lilerin uğrak yeri de Paris ve Strasbourg'tur. Türkiye'de yaşanan olayları ve en son Türk Askeri ve Polisinin başarılı şekilde PKK'yı Güneydoğu'dan süpürmesini "katliam" diye nitelendirip Fransız gazetecilerine yalan yanlış şekilde anlatıp Türkiye'yi Fransa'da "katliamcı, barbar ve ırkçı" olarak göstermek için ellerinden geleni yapmışlardır..

 

Başta da dediğim gibi bundan sonra bize düşen, Türkiye Cumhuriyeti devletine ve özellikle Avrupa'da yaşayan Türkler ve Üst düzey insanların PKK ile beraber artık YPG gerçeğini anlatmaktır. YPG'nin Kuzey Suriye'den gelip Büyük Türkiye şehirlerinde ve Anadolu'da yaptıkları katliamları, saldırıları anlatmaktır.

Zeytin Dalı Operasyonu da bu sebeple önemlidir. Amaç Türkiye sınırından IŞİD ile beraber PKK/YPG'yi terörist tüm unsurları silmektir. Bunu doğru anlatmakta bizlerin bir görevidir. 

Ali Jean Çorakçı / Strasbourg

Yazarın Diğer Yazıları

Makale Yorumları

Makaleye Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code
Yorum Gönder

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yukarı çık