Vatandaştan Baz İstasyonu tepkisi:Her evde bir kanser hastası var, ölüyoruz!

Edirne merkezde baz istasyonun yanında evleri bulunan kanser hastası vatandaşlar, sokakta bulunan 20 evin 20’sinde de en az 1 kanser hastası olduğunu öne sürerek yetkililerden yardım istedi.

Vatandaştan Baz İstasyonu tepkisi:Her evde bir kanser hastası var, ölüyoruz!


Edirne'nin Merkez Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde gün geçtikçe kanserden ölen kişilerin sayılarında artış yaşandığını belirten kanser hastası vatandaşlar, baz istasyonlarına yakın evlerdeki herkesin kanser hastası olduğunu söyledi.
"Mahallemizde çok kanser hastası var" diyen kanser hastası Mazlum Kahraman, aynı sokakta oturduğu dayılarının, gelinlerinin, ağabeylerinin ve torunlarının da kanser ve lösemi hastası olduğunu söyledi. 

Bir diğer kanser hastası Emine Karahan da baz istasyonunun hemen yanında evinin bulunduğunu belirterek, çocuğunun lösemi hastası olduğunu kendisinin de kanser hastası olduğu anlattı.

“Biz ölüyoruz elimizden tutmuyorlar” diyerek sitem eden Karahan, “Çocuğum kaç kere elimde öldü canlandı bir anneye bunlar çok zor. Biz büyüklerimizden yardım istiyoruz” dedi.

2002 yılından beri kanser hastası olduğunu söyleyen ve isminin açıklanmasını istemeyen bir kadın, baz istasyonlarına yakın evlerdeki herkesin kanser hastası olduğunu dile getirdi. Eşi kanser hastalığından ölen Yılmaz Kaçan da mahallede hemen hemen her evde bir kanser hastası olduğunu söyleyerek, yetkililerden gerekli incelemeleri yapmasını istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER